Семена отримав почесну грамоту Представництва Президента України в Криму
Кримський публіцист і журналіст Микола Семена, який співпрацює з Крим.Реалії, отримав почесну грамоту Представництва Президента України в АРК. Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на пресслужбу представництва.
“Постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич нагородив відзнаками до Дня Незалежності громадських діячів, журналістів, які працюють у кримській тематиці й докладають зусиль до деокупації півострова”, – йдеться в повідомленні.
Крім Семени, почесні грамоти отримали: співзасновник Національної платформи за мир і безпечну реінтеграцію Юлія Тищенко, керівник центру громадянської освіти “Альменда” Валентина Потапова, кординаторка Медійної ініціативи з прав людини Марія Томак, кординатор херсонського офісу “Крим-SOS” Олексій Тільненко, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Віктор Вуйко і керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Крім того, нагороди отримали працівники Представництва Президента в АР Крим.
Як повідомляв ІМІ, вранці 19 лютого Микола Семена прибув до Києва потягом із Новоолексіївки Херсонської області.
18 лютого оглядач Крим.Реалії, кримський журналіст Микола Семена виїхав із Криму на материкову частину України на лікування.
28 січня 2020 року журналіст, автор проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.
14 січня 2020 року підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя розглянув і задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості із Семени.
22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив журналістові, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність.
Миколі Семені висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.
У ФСБ Росії стверджували, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”. Експрокурор анексованого Криму, яка й звинуватила Семену, заявила, що видання “Крим.Реалії” дало можливість “виправдання актів саботажу й екстремізму”.
18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.
Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.
Help us be even more cool!