Омбудсмен не знає, чи мав Червоний Хрест у Росії доступ до Дмитра Хилюка
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що не має інформації щодо того, чи мав раніше Міжнародний комітет Червоного Хреста доступ до українського журналіста Дмитра Хилюка, який перебуває в російському полоні.
Таку відповідь він надав Укрінформу, коментуючи слова директорки Інституту масової інформації Оксани Романюк на пресконференції 30 травня про те, Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) доступ до журналіста мав.
“У мене такої інформації немає”, – заявив Дмитро Лубінець.
Оксана Романюк на пресконференції заявила, що міжнародна організація “Репортери без кордонів” встановила факт, що МКЧХ мав доступ до Дмитра Хилюка.
“Ми збираємося використати цю інформацію, ставити прямі питання цій організації. Наступного місяця буде засідання ПАРЄ, де ми також маємо намір порушити це питання”, – сказала тоді Романюк.
Крім того, у липні 2023 року адвокатка Дмитра Хилюка Оксана Михалевич повідомила, що остання звістка про журналіста була від Міжнародного комітету Червоного Хреста. Представники цієї організації спілкувалися з Дмитром наприкінці травня 2023 року і передали його батькам, що він живий.
Що відомо про затримання журналіста УНІАН Дмитра Хилюка
Як повідомляв ІМІ, 13 липня 2023 року “Репортери без кордонів” заявили, що викрадений російськими військовими в березні 2022 року, під час окупації Київщини, журналіст УНІАН Дмитро Хилюк перебуває, ймовірно, в одній з колоній Владимирської області Росії.
Дмитро Хилюк з березня 2022 року перебуває в російському полоні як цивільний заручник. Таких мають віддавати поза обмінами, але росіяни цього не роблять.
У травні 2023 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що він особисто тримає на контролі питання щодо визволення з полону росіян Дмитра Хилюка.
Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо викрадення цивільних на території Димерської ОТГ. У межах провадження журналіст Дмитро Хилюк та його батько проходять як потерпілі. Кримінальне провадження відкрито за частиною 1 ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів та звичаїв війни).
Російські військові викрали Дмитра 3 березня 2022 року в Козаровичах на подвір’ї власного будинку. Спочатку його утримували на території окупованого Димера, згодом вивезли до СІЗО в Росію.
Міністерство РФ прямо не заявляє, що утримує Дмитра Хилюка як військовополоненого, але у відповіді на запит його батька посилається на Третю Женевську конвенцію, яка стосується саме поводження з військовополоненими.
9 липня 2024 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна має неофіційні дані щодо місця перебування викраденого російськими військовими кореспондента інформаційного агентства УНІАН Дмитра Хилюка.
Help us be even more cool!