ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НБУ надіслав запит до Укрексімбанку щодо нападу на журналістів "Схем"

07.10.2021, 11:11
Фото – НБУ
Фото – НБУ

Національний банк України (НБУ) надіслав запит до наглядової ради державного Укрексімбанку для отримання інформації про напад на журналістів програми “Схеми”.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на пресслужбу НБУ.

“Ми направили запит до наглядової ради банку для отримання інформації про випадок зі знімальною групою програми "Схеми" й уважно відстежуємо розвиток подій навколо Укрексімбанку. [...] Подібний підхід у комунікаціях із журналістами неприпустимий”, – йдеться в повідомленні.

Нацбанк зазначив, що діятиме відповідно до свого мандата.

“За результатами аналізу всієї наявної інформації та пояснень Укрексімбанку, а також орієнтуючись на результати розслідувань правоохоронних органів регулятор готовий приймати подальші рішення щодо ситуації, яка склалася”, – зазначила пресслужба.

НБУ наголосив, що, відповідно до пункту 28 положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах, наглядова рада банку є повністю відповідальною за створення комплексної, адекватної та ефективної системи управління ризиками, на які наражається банк у своїй діяльності.

“Для забезпечення належного управління ризиками рада банку має визначати і контролювати дотримання корпоративних цінностей банку, які ґрунтуються на здійсненні бізнесу на законних та етичних принципах, і постійно підтримувати високу культуру управління ризиками”, – зазначив НБУ.

Нацбанк наголошує, що може розглядати питання про відповідність керівника банку визначеним законодавством України вимогам після отримання інформації, яка може свідчити про відсутність в особи бездоганної ділової репутації.

Як повідомляв ІМІ, 7 жовтня Голосіївське управління поліції вручило повідомлення про підозру одному зі службовців банку за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів  – ч. 1, 3 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу. Також підозру вручили голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру.

6 жовтня прессекретарка Київської міської прокуратури Надія Максимець повідомила, що посадовці Укрексімбанку, які є фігурантами справи щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми”, уникають отримання повідомлень про підозру від правоохоронців.

4 жовтня в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України).

Укрексімбанк звинуватив журналістів “Схем” у протиправному заволодінні інформацією з обмеженим доступом (банківською таємницею) і порушенні Кодексу етики українського журналіста.

Журналістів програми “Схеми” запросили на допит як потерпілих для встановлення всіх обставин події в Укрексімбанку під час запису інтерв'ю з головою правління Євгеном Мецгером.

Редакції “Схем” вдалося відновити відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу програми в кабінеті голови державного банку Євгена Мецгера.

5 жовтня Наглядова рада Укрексімбанку повідомила, що розпочала перевірку обставин конфлікту з журналістами “Схем”.

6 жовтня голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер заявив про складання своїх повноважень на час проведення слідчих дій поліції та внутрішньобанкової перевірки щодо конфлікту з журналістами “Схем”.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора не покриватиме дій співробітників державного Укрексімбанку, які напали на знімальну групу програми “Схеми”. Відповідальним буде повідомлено про підозру.

Наглядова рада Укрексімбанку ухвалила рішення відсторонити голову правління Укрексімбанку Євгена Мецгера від здійснення повноважень на час проведення внутрішнього розслідування.

Працівники поліції перекваліфікували справу щодо нападу на журналістів програми “Схеми” за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 171 Кримінального кодексу України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”). Первинна реєстрація за заявою журналістів була за ч. 1 ст. 171 ККУ.

Liked the article?
Help us be even more cool!