Мін'юст долучать до перевірки договору УПЦ МП на оренду майна Нижньої лаври

Міністерство юстиції долучать до перевірки договору УПЦ МП на оренду майна Нижньої лаври. Про це Укрінформу повідомила заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.
За її словами, у договорі оренди на майно Нижньої лаври, укладеного з УПЦ МП у 2013 році, не вказано строків завершення оренди, що може вважатися юридичним порушенням. “У випадку з Верхньою лаврою просто закінчився договір, і його не продовжили... Щодо Нижньої лаври – було ухвалено розпорядження Кабміну (у 2013 році. – Ред.), і в самому договорі оренди не вказано термін, коли він спливає. Навіть якщо оренда безстрокова – так і має бути вказано в документі, а там цього немає”, – сказала Кравчук.
Депутатка зазначила, що до перевірки долучать фахівців Міністерства юстиції, які проаналізують процесуальну частину: “Чи є певні невідповідності цього договору чинному законодавству, бо насправді будь-який договір має мати якісь терміни”.
Водночас Кравчук зазначила, що результати діяльності Міжвідомчої робочої групи, яка напрацьовує пропозиції, пов'язані з діяльністю церков, стануть відомі наприкінці січня.
Зокрема, за її словами, уряд наразі працює над проєктом закону, що дозволить у судовому порядку забороняти діяльність релігійних організацій, підпорядкованих країні-агресору.
“Є депутатські напрацювання, але ми чекаємо реєстрації законопроєкту від Кабміну, над яким працює Мін’юст і є Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Цей текст на фінальній стадії. Він має ще пройти опрацювання з різними відомствами. Я сподіваюся, що в січні він з’явиться”, – сказала Кравчук.
Також від ДЕСС очікуються результати перевірки УПЦ МП на відповідність церковним канонам, включно з визначенням зв’язків з Москвою та РПЦ. Також МКІП презентує висновки щодо наявності порушень пам'яткоохоронного законодавства, зокрема “з питання реставраційних робіт – чи відбувалися вони з відповідними дозволами, з питань будівництва й знесення споруд”.
Нагадаємо, 5 січня Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі. У цих двох культових споруд, розташованих на території заповідника “Києво-Печерська лавра”, закінчився термін дії договору оренди.
7 січня предстоятель ПЦУ вперше провів богослужіння в Києво-Печерській лаврі. Воно стало можливим після того, як держава повернула у свою власність Свято-Успенський собор і Трапезну церкву.
Help us be even more cool!