Майже 60 журналістів "Крим.Реалії" зазнали тиску спецслужб РФ в окупованому Криму
Майже 60 журналістів проєкту “Крим.Реалії” зазнали тиску з боку російських спецслужб в окупованому Криму і були змушені або припинити співпрацю, або виїхати з території півострова.
Про це керівник проєкту Володимир Притула розповів під час панельної дискусії “Національна стійкість: як окупація Криму впливає на Україну”, повідомляє Укрінформ.
“Серед тих, проти кого були спрямовані репресивні удари, були й журналісти. Тільки в нашому проєкті “Крим.Реалії” близько 60 журналістів зазнали тиску з боку російських спецслужб. 27 з них були змушені призупинити співпрацю з “Крим.Реалії” через тиск на них... Ще 29 були змушені залишити Кримський півострів: хто ще у 2014 році, як я, наприклад, хтось пізніше, як наш автор Микола Семена, який рік тому зміг покинути Крим”, – заявив Притула.
За його словами, всі, хто сьогодні працює в Криму “в полі”, роблять це нелегально, ризикуючи не лише своєю свободою, а й життям. Зокрема, відомі випадки, коли журналістів викрадали і їхнє життя опинялось у небезпеці.
Притула також зупинився на діяльності громадських журналістів у Криму. Він уточнив, що йдеться про людей, які раніше ніколи не писали, не фотографували й не заробляли цим гроші.
“Десятки таких журналістів у Криму, поширюючи інформацію про обшуки, зазнали удару з боку російських спецслужб. Багато з них заарештовані й засуджені за страшними статтями, отримали 10–15 років позбавлення волі – про це говорили і міжнародні, і українські журналістські організації. Це Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв, Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв і багато інших. Такі громадські журналісти заслуговують на нашу повагу”, – розповів Притула.
Як повідомляв ІМІ, 18 лютого 2020 року оглядач “Крим.Реалії”, кримський журналіст Микола Семена виїхав із Криму на материкову частину України та 19-го прибув до Києва. Це сталося після того, як Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.
22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив журналістові, автору Радіо Свобода і “Крим.Реалії” Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки й забороною вести публічну діяльність.
Миколі Семені висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.
Help us be even more cool!