"Еспресо", Прямий та 5 канал подаватимуть заяви до Нацради про продовження цифрової ліцензії
Телеканали “Еспресо”, “Прямий” та 5-й подаватимуть заяви до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про продовження цифрової ліцензії.
Про це “Детектору медіа” повідомили директор з маркетингу телеканалу “Еспресо” Микола Типусяк, директор 5 каналу Володимир Мжельський та шеф-редактор Прямого каналу Віктор Медвідь.
Перед продовженням ліцензії Нацрада проводить перевірку мовників, результати якої є підставами для продовження або відмови у видаванні ліцензії. Однак “Еспресо”, Прямий та 5 канал не мовлять у цифрі, оскільки 4 квітня 2022 року Концерн РРТ вимкнув їхню цифрового ефіру. Це відбулося попри наявність чинної ліцензії Нацради на мовлення та виконання всіх договірних зобов'язань перед концерном.
Ліцензія каналу “Еспресо” чинна до 30 серпня 2025 року. Ліцензії Прямого та 5 каналу завершуються пізніше.
Нагадаємо, 30 жовтня під час засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики депутат Микола Княжицький запитав у члена Нацради Максима Онопрієнка, чи будуть скасовані ліцензії “Еспресо”, Прямого та 5 каналу, оскільки мовлення було відсутнє не з їхньої вини, та як діяти в цій ситуації каналам.
Максим Онопрієнко сказав, що не знає, чи ці канали подаватимуть заяви на продовження ліцензії: “Ми вивчаємо документи. Бо ми листувались і з Концерном РРТ, і з РНБО. Розробляємо процедурний механізм цих перевірок”.
Передісторія
Як повідомляв ІМІ, 4 квітня 2022 року телеканали 5-й, “Прямий” та “Еспресо” заявили, що Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) вранці вимкнув мовлення каналів у цифровій мережі Т2.
Провайдер цифрового телебачення “Зеонбуд”, який зараз підпорядковується державному Концерну РРТ заявив, що не знає про причини вимкнення цих каналів.
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення заявила, що не ухвалювала рішення про вимкнення цих трьох телеканалів і не має таких повноважень.
9 травня 2022 року Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України пояснила, що причина вимкнення цифрового ефіру телеканалів “Еспресо”, “Прямий” і 5-й – виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України про трансляцію спільного марафону.
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що канали з так званого пулу Петра Порошенка (5 канал, Прямий та “Еспресо”) вимкнули з цифрового ефіру, тому що вони завдають шкоди через “нарцисизм” експрезидента.
5 канал і Прямий подали до суду на Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (КРРТ) і Держспецзв’язку через відімкнення від цифрового ефіру.
Help us be even more cool!