ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ДБР вивчає, чи міг Дубінський купити майно в Іспанії за кошти росіян

Народний депутат Олександр Дубінський на судовому засіданні. Фото – Укрінформ

Державне бюро розслідувань перевіряє джерела отримання коштів, зокрема від громадян РФ, народним депутатом Олександром Дубінським, членами його сім'ї та близькими особами для придбання нерухомості за кордоном, зокрема й на території Іспанії.

Про це повідомляє LIGA.net, яка отримала відповідь від ДБР на свій запит.

З метою підтвердження такої інформації слідчі проводять усі необхідні дії, зокрема й у межах міжнародного співробітництва, акцентували у відповіді.

Слідчі ДБР здійснюють досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні за фактом можливого “відмивання” майна, одержаного злочинним шляхом, а також ухилення від сплати податків Дубінським. 

Як нагадує видання, раніше голова громадської ініціативи “Голка” Ірина Федорів з посиланням на інформацію від співрозмовників у спецслужбах повідомила, що мати Дубінського пенсіонерка Алла Березовська придбала квартиру в Барселоні вартістю 288 тисяч євро після початку повномасштабного вторгнення Росії – 28 лютого 2022 року. Його цивільна дружина Олена Деккерт також купила квартиру за 100 тис. євро наприкінці 2021 року.

Вона вказувала, що в цьому випадку може бути присутнім російський слід, і зазначала, що на це вказує кілька факторів, зокрема кошти рідним Дубінського могли надходити  кількома транзакціями від росіянок – Ксенії Кац і її матері Олени, після чого відбулася купівля нерухомості.

Справа Олександра Дубінського

Як повідомляв ІМІ, 13 листопада 2023 року Державне бюро розслідувань оголосило підозру Олександру Дубінському в державній зраді (ч. 1 ст. 111) та створенні, керівництві злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участі в ній (ч. 1 ст. 255). Його звинувачують у злочинній діяльності, яку курували посадовці генерального штабу ЗС РФ, та веденні інформаційно-підривної діяльності проти України.

За даними слідства, Дубінський мав позивний Буратіно і входив до складу організації, сформованої головним управлінням генштабу ЗС Росії (ГРУ), а саме заступником начальника ГРУ Володимиром Алєксєєвим. Операційним керівництвом групи займався його заступник – Олексій Савін.

Організація мала розхитувати суспільно-політичну ситуацію в Україні та дискредитувати її на міжнародній арені. Фінансування організації сягало понад $10 мільйонів.

Печерський районний суд Києва в листопаді 2023 року взяв під варту на два місяці Дубінського і відтоді продовжує цей запобіжний захід.

Згодом Дубінський заявив, що його побили в Київському СІЗО й у нього зламані ребра.

Адвокат Дубінського просив змінити запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт. Свою позицію про зміну запобіжного захисту адвокат аргументував побиттям Дубінського в СІЗО, внаслідок чого той отримав тілесні травми і, як наслідок, погіршення стану здоров’я.

Олександр Дубінський зі свого боку заявив, що побиття пов’язане з його критикою української влади.

11 січня 2021 року міністерство фінансів США запровадило санкції проти Олександра Дубінського та ще низки українських громадян і медіа за втручання в американські вибори. У мінфіні США пояснили, що зазначені особи й компанії були частиною російської мережі зовнішнього впливу, пов’язаної з нардепом Андрієм Деркачем. Останнього Вашингтон вважає російським агентом. Санкції проти Деркача були запроваджені ще 2020 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!