ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналістів до кулуарів та їдальні Верховної Ради пускатимуть за спецкартками

07.09.2021, 11:56
Фото – УНІАН, Таня Поляковська
Фото – УНІАН, Таня Поляковська

Від сьогодні для журналістів запроваджено спецкартки для входу в кулуари другого поверху Верховної Ради та на вхід до їдальні парламенту, повідомляє УНІАН.

Картки для кулуарів – червоного кольору (загалом 40 карток), для їдальні – зеленого кольору, і всього їх 12.

Як повідомляє інформагентство, деякі представники ЗМІ стоять на сходах у живій черзі, щоб потрапити в кулуари.

Фото УНІАН, Надія Пришляк

У їдальні тепер одночасно може перебувати лише 12 представників засобів масової інформації. Раніше таке обмеження становило вісім осіб. Якщо раніше журналісти могли заходити через обидва входи до їдальні, то тепер лише через один.

Картка видається, коли представник ЗМІ заходить до їдальні, а коли він виходить, він має здати її.

Раніше представники охорони парламенту просто записували прізвища журналістів, які заходять, до списку, а коли виходять – викреслювали їх.

Часом, пише видання, виникала плутанина, якщо журналіст виходив не через той вхід, через який зайшов, – відповідно, його не викреслювали, й тому інші журналісти довший час не могли потрапити до їдальні та поїсти.

Водночас для народних депутатів обмежень не спостерігається.

Як повідомляв ІМІ, 6 вересня голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що для журналістів відкриють частину кулуарів другого поверху парламенту, доступ до яких був заборонений через карантинні обмеження. Однак будуть обмеження за кількістю.

12 березня 2020 року Дмитро Разумков підписав розпорядження “Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби”. Згідно з ним, зокрема, журналістам дозволено перебувати на період карантину лише в пресцентрі парламенту.

1 червня 2020 року Верховна Рада відкрила для представників ЗМІ доступ до ложі преси балкона зали засідань парламенту, який був закритий під час карантину. Доступ операторів і фотокореспондентів обмежено до 30 осіб. 

23 серпня 2020 року голова ВР Дмитро Разумков повідомив, що через погіршення епідемічної ситуації журналістів не пустять у кулуари Верховної Ради з початком нової пленарної сесії 1 вересня.

5 жовтня 2020 року голова Верховної Ради Дмитро Разумков вніс зміни до розпорядження від 12 березня: в адмінбудинку Верховної Ради дозволяється присутність представників ЗМІ в такій кількості: до 120 осіб – у пресцентрі на третьому поверсі; до 30 осіб – у ложі преси балкона зали засідань ВР; від телевізійних каналів допускається не більш ніж дві знімальних групи (до чотирьох осіб); від інформаційних агентств – до двох осіб; від інших видань – по одній особі.

12 квітня 2021 року голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що відкривати кулуари другого поверху для журналістів у парламенті поки зарано, зважаючи на епідемічну ситуацію.

Liked the article?
Help us be even more cool!