ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

З початку дії обмежувальних заходів ІМІ зафіксував 25 "карантинних" порушень свободи слова

19.05.2020, 10:00
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

25 порушень свободи слова, пов'язаних з дією карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу, зафіксував Інститут масової інформації з 12 березня 2020 року (з початку карантину в Україні).

Так, наприкінці квітня та протягом травня (станом на 18 травня) ІМІ зафіксував чотири випадки зазначених порушень – на Дніпропетровщині, у Чернівецькій області, у Запоріжжі та Львові.

Зокрема, це такі порушення:

  • 28 квітня журналістів видань "Бегемот" та "Наш Павлоград" не пустили на сесію Павлоградської міської ради (Дніпропетровська область), де планувалося перерозподілити 30 млн грн бюджетних коштів. Журналістів, крім обраних, не пустили навіть за сприяння поліції. Недопуск охоронець міськради пояснив епідемією коронавірусу. Водночас він не показав ані поліції, ані журналістам будь-яких наказів або нормативних документів, на підставі яких журналістів не пускають на пленарне засідання. 
  • 30 квітня секретар Чернівецько-Буковинської консисторії УПЦ МП архімандрит Микита звернувся до Служби безпеки України з проханням закрити редакцію газети “Молодий буковинець” на повний карантин. Така заява пов’язана з тим, що видання на своєму сайті 29 квітня передрукувало інформацію ресурсу “Релігійна правда”, який, посилаючись на власні джерела, повідомив про те, що в керівника Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП митрополита Мелетія та ще низки священнослужителів пневмонія. Також цього дня архімандрит Микита відвідав редакцію “Молодого буковинця”, “де, знімаючи на відео, демонстративно кашляв на працівників установи і поводився нахабно”. Після відвідин редакції архимандрит написав заяву до СБУ, в якій попросив скерувати до редакції “представників відповідних служб з метою перевірки епідеміологічного стану в будівлі”.
  • У Запоріжжі 7 травня невідомий чоловік накинувся на знімальні групи центральних телеканалів, які готували сюжет про порушення правил карантину на ринку “Бахчисарай”. Чоловік почав переслідувати журналістів, щойно вони зайшли на територію ринку, і нецензурно їх ображав. Потім став кидатися на операторів і намагався зірвати маски з журналістів та пошкодити техніку. 
  • У Львові 13 травня знімальну групу телеканалу “Перший Західний” вигнали з перукарні та заборонили знімати. Журналістка Ксенія Павлишин та оператор Юрій Кісь хотіли відзняти матеріал про послаблення карантинних обмежень у місті й відновлення роботи салонів краси та перукарень.

Загалом найбільше порушень зафіксовано в Києві та області (п’ять), на Херсонщині та Дніпропетровщині – по чотири, три – на Львівщині, два – у Чернівецькій області і по одному випадку – на Хмельниччині, Полтавщині, Одещині, Донбасі, в Черкасах, Миколаєві та в Запоріжжі.

Нагадаємо, 14 квітня ІМІ повідомляв про зафіксовані 15 випадків порушень свободи слова, пов'язаних з дією карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу.

Станом на 21 квітня Інститут масової інформації зафіксував 18 порушень свободи слова, пов'язаних з карантином.

29 квітня ІМІ повідомив про 21 такий випадок з початку дії обмежувальних заходів.

Якщо порушили ваші професійні журналістські права – звертайтеся на нашу гарячу лінію за телефоном (050) 447 70 63 та пишіть на електронну адресу [email protected].

Liked the article?
Help us be even more cool!