ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ЄСПЛ прийняв до розгляду позов Радіо Свобода проти Росії

16.06.2021, 12:10
Фото - radiosvoboda.org
Фото - radiosvoboda.org

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу ТОВ “РВЄ/РС” (RFE/RL), що представляє в Росії інтереси медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, і його генерального директора Андрія Шарого, повідомляє Радіо Свобода.

Позов стосується багатомільйонних штрафів, накладених на Радіо Свобода та інші проєкти медіакорпорації у Росії за порушення наказу Роскомнагляду про маркування журналістських матеріалів відповідно до законодавства про ЗМІ-“іноземні агенти”. Позивачі впевнені, що застосування цього законодавства порушує статті Європейської конвенції з прав людини.

У січні-травні 2021 року Роскомнагляд склав і направив до суду 520 протоколів про порушення проєктами RFE/RL правил маркування журналістських публікацій, а в середині червня приступив до оформлення нової “серії” з 130 штрафів. Загальна сума стягнень за майже 300 рішеннями, винесеними на цей момент судами першої інстанції, перевищує 140 мільйонів рублів.

Медіакорпорація оскаржує накладення штрафів, обґрунтовуючи свою позицію численними порушеннями владою Росії законів про діяльність ЗМІ, однак суди відхилили вже понад 150 апеляцій, поданих ТОВ “РВЄ/РС” та її гендиректором. Служба судових приставів порушила виконавчі провадження за кількома десятками судових рішень, банківські рахунки російської служби РС заблоковані.

Одночасно зі скаргою Радіо Свободи суд прийняв поданий у 2019 році позов російського видання The New Times і його головного редактора Євгенії Альбац, що стосується накладеного за ненадання Роскомнагляду інформації про іноземне фінансування штрафу у 22 мільйони рублів. Це перша справа, яку піднімає питання про застосування законодавства РФ про іноземних агентів до редакцій ЗМІ та їх керівникам.

ЄСПЛ надав обом скаргам пріоритет, тому заявники розраховують на швидкий розгляд справи. За деякими оцінками, суд може винести рішення вже наступного року. Позицію Росії в об’єднаній справі проти ЗМІ представляє генеральна прокуратура. Для ознайомлення з матеріалами справ та подання правової позиції суд надав відповідачу час до 2 жовтня.

Як повідомляв ІМІ, у квітні московське бюро Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE/RL) подало терміновий позов проти Росії до Європейського суду з прав людини. RFE/RL сподівається, що суд запровадить тимчасові заходи й накаже Росії утриматися від реалізації 520 “адміністративних протоколів”, які в Росії склали або погрожують скласти проти медіаорганізації із січня 2021 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!