ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Московське бюро Радіо Свобода подало терміновий позов проти Росії до ЄСПЛ

16.04.2021, 10:00
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

Московське бюро Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE/RL) подало терміновий позов проти Росії до Європейського суду з прав людини, повідомляє Радіо Свобода.

RFE/RL сподівається, що суд запровадить тимчасові заходи й накаже Росії утриматися від реалізації 520 “адміністративних протоколів”, які в Росії склали або погрожують скласти проти медіаорганізації із січня 2021 року.

Тимчасові заходи діятимуть, поки суд не зможе визначити правомірність дій російської влади. Раніше суд запроваджував тимчасові заходи на тлі звинувачень у втручанні влади в діяльність медіа.

RFE/RL вважає, що Росія порушує права на свободу вираження думки та свободу преси, які захищені статтею 10 Європейської конвенції з прав людини.

Радіо Свобода остерігається, що якщо суд не діятиме зараз, RFE/RL та генеральний директор Андрій Шарий зазнають непоправної шкоди.

Після російських репресій щодо свободи преси протягом останнього десятиліття Радіо Свобода лишається однією з небагатьох інформаційних організацій, що залишилися в Росії і забезпечують незалежну журналістику російською мовою з питань, що становлять суспільний інтерес.

Нагадаємо, з 30 жовтня 2020 року Російське агентство з питань засобів масової інформації та телекомунікацій (Роскомнагляд) наказало іноземним медіаорганізаціям, визначеним як “іноземні агенти”, позначати кожну статтю новин, публікації в соціальних мережах та аудіовізуальний вміст попередженням, що контент створений іноземним ЗМІ, яке “виконує функції іноземного агента”.

Радіо Свобода виконало всі свої юридичні зобов’язання, передбачені законом про іноземних агентів, але відмовилося впроваджувати вимогу щодо маркування контенту, яка явно покликана нашкодити репутації та життєздатності RFE/RL як незалежної медіаорганізації в Росії.

У відповідь Роскомнагляд відкрив 390 адміністративних проваджень проти RFE/RL та Андрія Шарого. Загальна сума штрафів становила понад 107,25 мільйона рублів (близько 1,43 мільйона доларів). 17 квітня Роскомнагляд збирається відкрити ще 130 справ проти RFE/RL та Шарого зі штрафами на 71,5 мільйона (близько 1 мільйона доларів). З такими темпами до кінця року сума штрафів сягатиме 33 мільйонів доларів.

Як повідомляв ІМІ, керівництво Радіо Свобода та телеканалу “Настоящее время” запропонувало частині штатних співробітників московського бюро виїхати з Росії до України та Чехії. Саме багатомільйонні штрафи Роскомнагляду змусили редакцію Радіо Свобода почати планувати евакуацію своїх працівників у Росії

8 квітня стало відомо, що Федеральна служба РФ з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) має намір скласти щодо Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода ще 130 протоколів у зв’язку з імовірними порушеннями закону про “іноземних агентів”. Їхнє складання має розпочатися 16 квітня. Загальна сума штрафів щодо медіакорпорації може сягнути 2,3 мільйона доларів.

Раніше Роскомнагляд наклав на Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода штрафних санкцій на суму приблизно 1 мільйон доларів, налічивши в роботі медіакорпорації 390 порушень закону про “іноземних агентів”. 

РВЄ / РС оскаржує ці рішення в суді, але Тверський районний суд Москви відхиляє апеляції.

8 квітня корпорація “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода” засудила спроби російської влади змусити її згорнути діяльність у Росії та заявила, що боротиметься з цими спробами всіма можливими методами.

5 грудня 2017 року міністерство юстиції Росії оголосило іноземними агентами дев’ять американських ЗМІ, зокрема “Голос Америки”, Радіо Свобода, а також Крим.Реалії (проєкт української служби Радіо Свобода).

До списку потрапили проєкти російської служби Радіо Свобода “Фактографія” і “Сибирь.Реалии”, телеканал “Настоящее время”, Татарсько-башкирська служба Радіо Свобода, медіапроєкти “Idel.Реалии” та “Кавказ.Реалии”.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!