ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Профільні комітети Верховної Ради провели виїзне засідання на Суспільному

11 лютого на Суспільному відбулося спільне виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань свободи слова і підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, повідомляє “Детектор медіа”.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв зазначив, що Суспільний мовник довів за всі ці роки “свою спроможність” і “не може бути сумнівів, що НСТУ продовжить свою роботу”.

“І буде це робити якісно і так, щоб задовольнити потреби суспільства, відповідаючи найкращим міжнародним стандартам журналістики і свободи слова. Це важливі досягнення, але, на мій погляд, головне – це стабільність, і вона була продемонстрована”, – сказав він і додав, що “траєкторія, обрана правлінням, правильна і її треба дотримуватись”.

Фото – Анастасія Мантач, Суспільне

Голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин подякував Суспільному за внесок в інформаційну безпеку, культурну дипломатію та євроінтеграцію. Зокрема, він зазначив, що “мало де ми можемо похвалитися таким позитивним сприйняттям реформи, як у сфері перетворення колишнього державного медіа в публічного мовника. І нам важливо зберегти цей момент”.

Водночас голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа наголосила, що протягом 2024 року мовник робив усе можливе для того, щоб бути корисним для суспільства та держави. “Це рік, коли загинула наша Ірина Цибух, це рік 100-річчя Українського радіо, це рік цивілізованого розлучення з телевізійним марафоном “Єдині новини”, – зазначила вона.

Серед досягнень Суспільного за минулий рік Світлана Остапа назвала нарощення аудиторії та підтримку рівня довіри серед населення. 

“Більше 20% українців нині вважають Суспільне улюбленим джерелом інформації. Останні результати дослідження споживання та довіри, зробленого на замовлення Суспільного компанією “Градус” у 2024 році, показали, що серед населення України віком 18+ рівень довіри споживачів наших новин вищий за 80%. Нагадаю, на ВВС – 56%. Це дуже хороша новина на фоні падіння довіри до багатьох інституцій в Україні. Довіра є найголовнішим індикатором успіху”, – повідомила Світлана Остапа.

Голова правління Суспільного Микола Чернотицький розповів, що 2024 рік для Суспільного позначився зростанням споживання контенту через цифрові платформи, а також посиленням мовлення на Першому каналі.

“Ми на сьогодні 24/7 самі виготовляємо контент на Першому з щогодинними випусками новин із 6-ї години ранку до 22-ї години. Ми висвітлювали вибори в США, відправили туди дві знімальні групи. Зокрема, “Ніч виборів у США: Трамп чи Гарріс?” подивилися майже 228 тисяч телеглядачів. Стрім спецефіру “Суспільне. Студія” на ютуб-каналі “Суспільне Новини” зібрав 411 тисяч переглядів, плейлист “Вибори в США – 2024” отримав 2,3 мільйона переглядів”, – розповів Микола Чернотицький.

Також він поділився планами на 2025 рік щодо посилення та розвитку гіперлокальної мережі Суспільного. Зокрема, планується, що до кінця 2025 року мережа охопить ще 12 регіонів, а в трьох (Чернігівщина, Сумщина та Харківщина) – буде підсилена. “Так, Суспільне отримає ще 50 журналістів у громадах. Це буде точно найбільша мережа гіперлокальних журналістів в Україні”, – сказав Микола Чернотицький.

До досягнень Суспільного у 2024 році він також зарахував і створення документальних фільмів, і дитячого контенту, а також масштабного проєкту із зацифрування архівів “Суспільне Медіатека”.

До обговорення питань про проблеми й перспективи Суспільного мовлення в Україні під час виїзного засідання долучилися також представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Liked the article?
Help us be even more cool!