ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

ВСУ відмовив в одному позові, яким оскаржувалися санкції до "каналів Медведчука"

19.03.2021, 18:30
Фото – Слово і Діло / ZIK
Фото – Слово і Діло / ZIK

19 березня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні позовних вимог громадянина, який оскаржив указ президента від 2 лютого про застосування санкцій до “каналів Медведчука”.

Про це повідомляється на сайті Верховного Суду.

“Під час розгляду справи суд перевіряв, чи є втрата доступу до інформаційних програм, які транслюють ці телеканали, порушенням прав позивача, гарантованих статтями 8, 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, – повідомляє суд.

Суд відмовив у задоволенні позову, заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення сторін та дослідивши матеріали справи.

Зокрема, суд завершив розгляд справи № 9901/26/21 за позовом громадянина, який оскаржив Указ Президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, відповідно до якого застосовано санкції до низки телеканалів.

Це рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Великої палати Верховного Суду протягом 30 днів із дня складання повного тексту рішення.

Крім того, суд повідомив, що наразі на розгляді перебувають ще 10 позовних заяв, якими оскаржується указ Президента України від 2 лютого.

Як повідомляв ІМІ, 3 березня Верховний Суд повідомив про відкриття кількох проваджень у справах про оскарження указу президента від 2 лютого про застосування санкцій до “каналів Медведчука” і призначив дати засідань. 

Зокрема, провадження відкриті були за позовами телеканалів NewsOne, “112 Україна” та ТОВ “Лідер ТВ” та ТОВ “Новий Формат”. 

Санкції оскаржує також телеканал ZIK, позов до суду надійшов 12 лютого.

Позови щодо оскарження застосованих до телеканалів  санкцій Верховний Суд отримав 4 лютого, 8 лютого, 9 лютого, 11 лютого.

2 лютого Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, яке передбачає запровадження на п'ять років санкцій проти народного депутата Тараса Козака та юридичних осіб, що володіють ліцензіями телеканалів “112 Україна”, NewsOne та ZIK.

Liked the article?
Help us be even more cool!