Воробйов, діставшись додому, розповів про полон
Журналіст Еспресо.TV Єгор Воробйов, якого 7 жовтня завдяки перемовинам випустили з полону, нарешті вдома, повідомляє Еспресо.TV.
Терористи захопили його в полон на півдні Донеччини, де він знімав матеріал про «іловайський котел». 38 днів журналіст перебував в полоні терористів.
Його особисто допитував ватажок бойовиків Ігор Бєзлєр.
До переговорів щодо звільнення журналіста долучилися силовики, депутати та журналісти. Питання звільнення Воробйова перебувало на особистому контролі президента України Порошенка. І тільки 7 жовтняйого вдалося обміняти на затриманих, яких просили видати бойовики. Обмін відбувся поблизу міста Єнакієве на території, підконтрольній бойовикам.
І вночі Воробйов дав своє перше інтерв’ю після полону Артему Шевченку.
«Я дуже радий, що вдома. Дуже переживав за своїх рідних, бо знав, як вони хвилюються. Хотів би сказати, що я «почув Донбас», - іронічно відзначив Воробйов.
«Вражень багато, і вони досить неоднозначні. Їх можна довго аналізувати. Однак, як казав Реджив Ганді, щоб стати повноцінною людиною треба хоч трохи відсидіти. Тому мені це, певним чином, пішло на користь», - сказав він.
За словами Воробйова, найбільш важким періодом полону був останній день перед обміном, коли його доставили до Бєзлєра і сама розмова з ним.
В інтерв'ю телеканалу «112 Україна», на якому працює дружина Єгора Олена Солодовнікова, він розповів, що потрапив у полон 31 серпня і пробув там 38 днів, не уточнюючи, у кого в полоні він перебував, повідомляє Телекритика.
«Я працював разом з військами українськими в Многопіллі під Іловайськом, і ми потрапили одразу на наступний день, як туди приїхали, в оточення. Знаходилися 9 днів в оточенні, після чого намагалися вийти. Нашу колону розбили - 31 серпня ми потрапили в полон», - розповів він.
Щодо умов утримання, Воробйов сказав: «Ставилися в принципі нормально: годували, дали теплий одяг восени, коли похолодало».
За його словами, його утримували в місті Макіївка Донецької області, більшу частину часу він перебував в одиночній камері. «Десь днів за 20 із чимось мене почали виводити з одиночної камери. Там змінилося керівництво, вони навіть довгий час не знали, що я в них перебуваю», - розповів журналіст.
Допитували Єгора протягом перших днів, і допити, за його словами, були жорсткими. Після того, як його перевели до одиночної камери, допити припинилися. «Я вже просто там сидів і чекав», - сказав він.
На запитання, чи сприяло журналістське посвідчення лояльнішому ставленню, звільнений з полону журналіст сказав, що навпаки - воно посилювало ворожість. «Я б не сказав, що лояльнішому. Більш лояльне ставлення, можливо, до солдат армії. Журналістське посвідчення викликає дещо вороже ставлення, оскільки інформаційна війна все-таки йде. І там місцеві люди бачать одні канали, періодично вмикають канали українські, і в них це викликає дискомфорт, тому що зовсім по-різному подається інформація на російських і українських каналах, і вони вороже ставляться до українських ЗМІ», - пояснив він.
На запитання ведучої каналу «112 Україна», хто сприяв його звільненню, Єгор Воробйов подякував каналу «112 Україна». Він додав, що «колеги з Росії теж допомагали», а також уточнив: «Я тільки що з полону, більш детальної інформації не знаю. Згодом буду знати більше - і розповім більш».
Нагадаємо, 25 серпня журналіст Еспресо TV Єгор Воробйов, оператор Еспресо TV Тарас Чкан і журналіст «Дорожнього контролю» Ростислав Шапошніков потрапили в оточення біля міста Іловайська (Донецька область). 28 серпня вони підготували черговий репортаж для «Еспресо TV» про бойові дії в зоні АТО.
30 серпня редакція каналу Еспресо TV звернулась до Президента України Петра Порошенка, міністра оборони Валерія Гелетея, глави СБУ Валентина Наливайченка та очільника МВС Арсена Авакова з вимогою вжити заходів для порятунку трьох журналістів, які з 25 серпня перебували в оточенні в Іловайську (Донецька область).
Того ж дня дружина Єгора Воробйова Олена Солодовнікова від імені рідних, близьких і друзів Єгора Воробйова, Тараса Чкана і Ростислава Шапошніковарозповсюдила заяву з вимогою до уряду України врятувати журналістів будь-яким можливим способом.
1 вересня Олена Солодовнікова у своєму Facebook повідомила, що її чоловік потрапив у полон до російських військових, що пізніше також підтвердив один із засновників Еспресо TV, нардеп Микола Княжицький.
2 вересня стало відомо, що російські військові відпустили журналіста Ростислава Шапошнікова та оператора Тараса Чкана. Це сталося ще 31 серпня, коли їх передали Червоному хресту. Ростислав Шапошніков також підтвердив, що всі троє журналістів були захоплені російськими військовими, які підозрювали, що журналісти є диверсантами-коригувальниками вогню та навідниками.
Олена Солодовнікова неодноразово висловлювала обурення бездіяльністю офіційних структур, зокрема, МВС та СБУ, які, на її думку, не докладають достатніх зусиль для звільнення полонених, у тому числі, і її чоловіка. За її словами, всі перемовини з людьми, які утримують Єгора Воробйова, відбуваються за особистої ініціативи її та небайдужих колег журналіста.
За словами Солодовникової, керівник Центру звільнення полонених Володимир Рубан заявив їй, що «займатиметься звільненням журналістів в останню чергу, оскільки вони заробляють гроші на війні».
Єгор Воробйов досі перебуває в полоні у російських військових.
23 вересня Голосіївське районне управління ГУ МВС України в місті Києві порушило кримінальне провадження за фактом зникнення журналіста Еспресо TV Єгора Воробйова в зоні АТО за ст. 146 ч. 1 Кримінального кодексу України («Незаконне позбавлення волі або викрадення»).
29 вересня в мережі з'явилося відео «інтерв'ю» журналіста «Еспресо TV» Єгора Воробйова, яке в нього брала невідома людина, яка запропонувала пану Воробйову поспілкуватися з місцевим населенням.
7 жотвгня журналіста звільнили.
Help us be even more cool!