ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Австралія занепокоєна через кібератаки на критично важливу інфраструктуру

20.11.2024, 11:11

Влада Австралії висловила занепокоєння тим, що тогоріч кожен десятий інцидент у сфері кібербезпеки стосувався критично важливої інфраструктури. Хакери, що діяли за підтримки державних спонсорів, атакували уряд, інфраструктуру та бізнеси країни, використовуючи нові методи, повідомляє Reuters.

Австралійське управління сигналів (Australian Signals Directorate) у своєму звіті, опублікованому 20 листопада, зазначило, що понад 11% інцидентів у сфері кібербезпеки минулого року стосувалися критично важливої інфраструктури на кшталт постачання електрики, газу й води, освітніх установ і транспортних послуг. Чверть цих інцидентів становили фішингові атаки, 21% – експлуатація публічно доступних інтерфейсів, а 15% – атаки методом грубої сили.

"Ми з тривогою спостерігаємо за зростанням зацікавленості кіберзлочинців і державних акторів у нашій критично важливій інфраструктурі", – заявив міністр оборони Річард Марлз в інтерв'ю Австралійській радіомовній корпорації (Australian Broadcasting Corporation).

За його словами, Австралія, як і міжнародні партнери, звинувачує в кібератаках Китай, Росію й Іран. Останнім часом Китай удосконалює свої методи кібератак, а їхній вибір цілей і поведінка вказують на "підготовку до деструктивних дій, а не традиційні операції з кібершпигунства", зазначено у звіті.

Пекін неодноразово заперечував звинувачення з боку урядів США й Австралії у використанні хакерів для проникнення в іноземні комп’ютерні системи.

Як повідомляв ІМІ, у серпні 2024 року компанія Google (GOOGL.O) та національне наукове агентство Австралії домовилися про розроблення цифрових інструментів, які автоматично виявлятимуть та виправлятимуть вразливості програмного забезпечення для критично важливої інфраструктури. У такий спосіб Австралія планує посилити захист від кіберзагроз.

У січні 2024 року Австралія запровадила кіберсанкції проти росіянина Олександра Єрмакова за його участь у хакерській атаці на страхову компанію Medibank, що стала жертвою однієї з наймасштабніших крадіжок даних, від якої постраждали близько 10 мільйонів клієнтів.

Останніми роками в Австралії різко зросла кількість повідомлень про кіберзлочини, зокрема кілька компаній розповіли про злами, що спонукало уряд торік оновити свої правила кібербезпеки й заснувати орган для координації реагування.

Марія Ігнатьєва, Валентина Троян

Liked the article?
Help us be even more cool!