ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Влада Грузії пообіцяла генсеку Ради Європи змінити закон про "іноагентів"

Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе після візиту до Тбілісі оголосив, що влада Грузії пообіцяла йому змінити закон “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), який призвів до протестів у країні. Для внесення змін до нього створять спільну робочу групу, повідомляє “Європейська правда”.

Ален Берсе був у Грузії протягом трьох днів і завершив візит 20 грудня.

“Вітаю обіцянки уряду щодо внесення поправок до закону про так званий іноземний вплив. Тепер ми створимо робочу групу, у складі якої будуть експерти від Грузії і Ради Європи, зокрема Венеційської комісії, задля визначення того, які зміни буде внесено”, – оголосив Берсе. 

Він висловив сподівання, що подібну співпрацю можна буде застосувати й щодо інших питань, та нагадав зауваження до грузинського пакета законів про “захист сімейних цінностей”.

Генсек Ради Європи також привітав звільнення з-під варти затриманих представників опозиції Ніки Гварамія та Алеко Елісашвілі. 

Берсе закликав владу Грузії утримуватися від невиправданого застосування сили до учасників протестів, забезпечити швидкі та прозорі розслідування ексцесів, а також відпустити протестувальників, які залишаються під адміністративним арештом. 

Що передувало

Як повідомляв ІМІ, проти ухвалення закону про “іноагентів” (“Про прозорість іноземного впливу”) виступала низка неурядових та правозахисних організацій. Проти нього була і президентка країни Саломе Зурабішвілі. Ухвалення закону супроводжувалося протестами та затриманнями учасників протестів.

До Конституційного суду Грузії позови з вимогою призупинити норми та скасувати закон про “іноагентів” подали 121 неурядова та медіаорганізація, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, а також парламентська опозиція.

Втім, 3 червня 2024 року спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про “іноагентів” (“Про прозорість іноземного впливу”), до того парламент Грузії подолав президентське вето на закон про “іноагентів”, остаточно затвердивши його.

В остаточному читанні парламент Грузії затвердив закон 14 травня 2024 року. Саломе Зурабішвілі ветувала його, назвавши “російським законом”.

Неурядові організації Грузії заявили, що не дотримуватимуться закону про “іноагентів”. 

9 липня 2024 року посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський повідомив, що ЄС тимчасово зупинив вступ країни до блоку, а також заморозив 30 млн євро, які призначені на підтримку держави у сфері оборони. Раніше в Держдепартаменті США засудили дії парламенту Грузії.

Також у липні США заявили про призупинення допомоги грузинському уряду на суму понад $95 мільйонів через закон про “іноземних агентів”. Вашингтон вважає його антидемократичним.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!