ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Парламент Грузії остаточно ухвалив закон про "іноагентів"

Парламент Грузії. Фото – Ехо Кавказу

Парламент Грузії в третьому, остаточному читанні затвердив закон про “іноагентів”, повідомляє Ехо Кавказу”.

За ініціативу “Грузинської мрії” проголосували 84 депутати – незважаючи на протести десятків тисяч громадян країни, які виходять на акції, та критику міжнародних партнерів Грузії. 30 опозиціонерів проголосували проти.

У парламенті Грузії сьогодні, 14 травня, побилися депутати більшості та меншості під час розгляду закону про “іноагентів”.

Згідно із законопроєктом, організаціями, які “проводять інтереси іноземної сили”, оголосять усі НУО та медіа, понад 20% доходу яких надходять з-за кордону. Вони будуть зобов'язані реєструватися в спеціальному реєстрі. Інакше їм загрожують великі штрафи.

Раніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето в разі ухвалення цього законопроєкту. Згідно з Конституцією Грузії, президент протягом 10 днів підписує та публікує закон або з мотивованими зауваженнями повертає до парламенту.

“Грузинська мрія” має досить голосів, щоб подолати вето. Якщо і після цього президентка не підпише закону, його підписує та публікує голова парламенту. Терміни, протягом яких парламент має подолати вето президента, у конституції не вказано. Імовірно, “Мрія” може остаточно затвердити закон у середині червня, пише видання.

Що відомо про грузинський законопроєкт про “іноагентів”

Як повідомляв ІМІ, парламент Грузії 17 квітня затвердив у першому читанні, а 1 травня в другому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який інакше називають законопроєктом про “іноагентів”.

Весь цей час у країні відбуваються протести, сутички між протестувальниками та поліцією. Учасників акції затримують, їм закидають адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство та непокору співробітнику поліції.

За даними грузинських медіа, під час мітингу проти ночі 1 травня поліція інтенсивно застосовувала спецзасоби (перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети) та грубу фізичну силу. Водночас у МВС Грузії потерпілих з-поміж пересічних громадян не згадують, а лише говорять про своїх постраждалих працівників.

У квітні 2024 року владна партія “Грузинська мрія” повторно зареєструвала в парламенті Грузії законопроєкт про “іноземних агентів”. 15 квітня в парламенті Грузії сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту про “іноагентів”.

25 квітня 2024 року Європарламент проголосував за незобов’язувальну резолюцію із закликом до ЄС не починати переговорів із Грузією про членство, доки діятиме закон “іноагентів”.

Парламент Грузії в березні 2023 року ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”, але через багатотисячні протести в країні відхилив його 10 березня того ж року.

Законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” також називають законопроєктом про “іноагентів” на кшталт російського.

7 травня 2024 року понад 30 депутатів Європарламенту закликали віцепрезидента Єврокомісії Жозепа Борреля тимчасово зупинити для Грузії статус кандидата в ЄС.

Liked the article?
Help us be even more cool!