У Грузії до конституційного суду подали вже третій позов щодо закону про "іноагентів"
У Грузії парламентська опозиція подала позов до конституційного суду з вимогою призупинити дію закону про “іноагентів” (“Про прозорість іноземного впливу”), повідомляє NewsGeorgia.
Позов підтримали 38 депутатів. Представниця групи опозиційних депутатів Тамар Кордзая заявила, що дію цього закону необхідно зупинити до виборів, інакше “цій країні може бути завдано незворотних збитків”.
Опозиція наполягає, що спірний закон порушує 78 статтю конституції, яка наказує державним органам твердо дотримуватися євроатлантичного курсу. Також позов вимагає встановити відповідність закону 28 статті про свободу об'єднань.
Що передувало
Як повідомляв ІМІ, 17 липня до Конституційного суду Грузії позов з вимогою призупинити норми та скасувати закон про “іноагентів” подали 121 неурядова та медіаорганізація і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.
3 червня 2024 року спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про “іноагентів” (“Про прозорість іноземного впливу”).
28 травня парламент Грузії подолав президентське вето на закон про “іноагентів”, остаточно затвердивши його.
14 травня 2024 року парламент Грузії в третьому, остаточному читанні затвердив закон про “іноагентів”. 18 травня президентка країни Саломе Зурабішвілі ветувала його, назвавши “російським законом”.
Неурядові організації Грузії заявили, що не дотримуватимуться закону про “іноагентів”.
У країні весь цей час відбувалися протести, сутички між протестувальниками та поліцією. Учасників акції затримували, їм закидали адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство та непокору співробітнику поліції.
9 липня 2024 року посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський повідомив, що ЄС призупинив вступ країни до блоку, а також заморозив 30 млн євро, які призначені на підтримку держави у сфері оборони.
Help us be even more cool!