ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Вікіпедія оскаржує вимогу російського суду видалити статті про війну в Україні

14.06.2022, 10:23
Фото – Вікіпедія
Фото – Вікіпедія

Фонд "Вікімедіа", якому належить Вікіпедія, подав апеляцію на рішення Московського суду з вимогою видалити інформацію, пов’язану з російським вторгненням в Україну. Вікіпедія заявляє, що люди мають право знати правдиві факти війни.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на Reuters.

У квітні суд оштрафував фонд на 5 мільйонів рублів (88 тисяч доларів) за відмову видалити з російськомовної вікіпедії статті про війну: "Вторгнення Росії в Україну", "Військові злочини під час російського вторгнення в Україну" та "Бійня в Бучі". У суді їх назвали дезінформацією.

"Уряд (рф. – Ред.) націлений на інформацію, яка є життєво важливою для життя людей під ​​час кризи. Ми закликаємо суд переглянути рішення на користь права кожного на доступ до знань і свободу вираження поглядів", – сказав заступник генерального юрисконсульта Фонду Вікімедіа Стівен Лапорт.

Московський суд стверджував, що те, що він назвав дезінформацією у вікіпедії, становить загрозу для громадського порядку в росії і що фонд зі штаб-квартирою в Сан-Франциско, Каліфорнія, працює в росії.

Фонд притягнули до відповідальності за законом про невилучення забороненої інформації. Справу порушив Роскомнагляд.

6 червня організація подала апеляцію, стверджуючи, що статті містять "перевірені знання з хорошого джерела" і що росія не має юрисдикції щодо фонду "Вікімедіа". Російський уряд матиме можливість відповісти протягом найближчих тижнів.

Як повідомляв ІМІ, рф вимагає від Вікіпедії видалити правду про воєнні злочини в Україні. Згідно з повідомленням, Вікіпедія повідомила про претензії Роскомнагляду до змісту п’яти матеріалів через закон рф "про фейки": "Битва за Київ (2022)", "Військові злочини в період вторгнення росії в Україну", "Обстріл лікарні в Маріуполі", "Руйнування Маріупольського театру (2022)", "Різанина в Бучі".

Liked the article?
Help us be even more cool!