ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Вбивство операторки Гатчинс: експерт ставить під сумнів версію Алека Болдвіна

28.02.2024, 14:17
Фото - cnbc.com
Фото - cnbc.com

Незалежний експерт зі старовинної зброї Люсьєн Гааґ дав свідчення в суді щодо вбивства операторки Галини Гатчинс на знімальному майданчику фільму "Іржа" у 2021 році. 

Про це пише The Guardian.

Обвинувачений у цій справі автор Алек Болдвін не визнав своєї провини в ненавмисному вбивстві й заявляє, що пістолет вистрелив без натискання на гачок. Водночас фахівець з ФБР напередодні свідчив, що пістолет, який надійшов до них як доказ, був цілком справний, і їм довелося вдарити по ньому молотком і зламати, щоб той почав стріляти без натискання на гачок.

Судове засідання 27 лютого стосувалося фахівчині зі зброї з команди фільму, Анни Ґутьєррез-Рід, яку звинувачують у ненавмисному вбивстві й маніпулюванні доказами.

За словами Гааґа, він не побачив ознак, що пістолет, з якого стріляв актор, був поламаний до того, як його почали тестувати в ФБР. Разом з колегою експерт провів демонстрацію з пістолетом тої самої моделі, показавши, що запобіжні механізми в ньому працюють навіть зі зламаним гачком.

Адвокати Ґутьєррез-Рід заявляють, що проблеми під час знімання "Іржі" були поза контролем їхньої клієнтки, і звертають увагу на помилки в процесі збирання доказів та опитуванні свідків після фатального випадку. Вони стверджують, що слідство не перевірило належним чином основного постачальника боєприпасів команді фільму, Сета Кенні.

У вівторок Александра Генкок – слідча, що веде справу, – дала довге свідчення в суді, де наголосила на суперечливих моментах у словах Ґутьєррез-Рід одразу після інциденту й на пізніших допитах, і заявила, що правоохоронці розглядали Кенні як потенційне джерело справжніх куль, які заборонено тримати на знімальних майданчиках, але з’ясували, що той ніколи не був на майданчику "Іржі", а обшук його помешкання в Альбукерке виявив справжні боєприпаси, які не збігалися з кулями, знайденими на майданчику фільму, включно з кулею, що вбила Гатчинс.

Вбивство операторки Галини Гатчинс під час знімання  фільму "Іржа"

Як повідомляв ІМІ, у квітні 2023 року з актора Алека Болдвіна зняли кримінальні звинувачення в справі про вбивство операторки з України Галини Гатчинс під час знімання фільму "Іржа" у 2021 році. Актор був звинувачений у двох випадках ненавмисного вбивства.

У червні 2023 року в США прокурори звинуватили фахівчиню зі зброї Ганну Ґутьєррез-Рід, яка працювала над фільмом "Іржа", у маніпулюванні доказами у зв’язку з трагічним пострілом, який убив операторку Галину Гатчинс.

21 жовтня 2021 року Алек Болдвін під час знімання вестерна "Іржа", випадково застрелив операторку з України Галину Гатчинс та поранив режисера фільму Джоела Соузу. Інцидент стався під час сцени, у якій Болдвін стріляв холостими патронами. Зброя використовувалася на майданчику як предмет реквізиту. Також був поранений режисер Джоель Соуза.

31 січня 2021 року прокурорка Першого судового округу Нью-Мексико Мері Кармак-Алтвіс висунула звинувачення проти Алека Болдвіна та фахівчині зі зброї Ганни Ґутьєррез-Рід у ненавмисному вбивстві Гатчинс. За найсерйознішим з цих звинувачень передбачається ув’язнення до п’яти років.

Проте в лютому 2022 року прокурори пом'якшили висунуті американському актору Алеку Болдвіну звинувачення в ненавмисному вбивстві операторки Галини Гатчинс, скоротивши термін можливого ув’язнення до 18 місяців.

Слідство зосередилося на фахівчині зі зброї та помічникові режисера, який дав Алеку Болдвіну пістолет. Поліція вилучила на знімальному майданчику, де загинула Гатчинс, сотні патронів.

Відповідальний за освітлення на зніманні фільму "Іржа" Серж Светной подав до суду на Алека Болдвіна, який випадково застрелив Галину Гатчинс, та інших членів команди.

Згодом Алек Болдвін досяг мирової угоди із сім'єю Галини Гатчинс.

У лютому 2024 року Алеку Болдвіну оголосили нові обвинувачення в справі смерті операторки, уродженки України Галини Гатчинс − ненавмисне вбивство. Актор їх відкинув. Аналогічні обвинувачення проти актора зняли у квітні, всього за два тижні до того, як він мав постати перед судом. Однак прокурори Нью-Мексико заявили про нові судово-медичні докази – "додаткові факти" щодо зброї, використаної під час стрілянини, унаслідок якої також поранення отримав режисер Джоель Соуза.

Марія Ігнатьєва, Валентина Троян

Liked the article?
Help us be even more cool!