ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У суді відбулося перше підготовче засідання в справі про напад на "Схеми" в Укрексімбанку

30.11.2021, 10:23
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

У Голосіївському районному суді Києва 29 листопада відбулося перше підготовче засідання в справі нападу на знімальну групу програми “Схеми” в Укрексімбанку, повідомляє Радіо Свобода.

До суду з’явилися всі четверо обвинувачених – колишній голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер, ексдиректор департаменту інформаційної політики банку Володимир Пікалов, колишній директор департаменту банківської безпеки установи Ігор Тельбізов та ексначальник управління внутрішньої безпеки банку Олег Осіпов.

Адвокат журналістів Радіо Свобода Кирила Овсяного й Олександра Мазура подав клопотання про відвід старшого групи прокурорів Дмитра Люшненка, заявивши про “обґрунтовані сумніви в його неупередженості”.

На думку представника журналістів, той порушував права потерпілих. Зокрема, не долучив до справи оригінали відео- й аудіоматеріалів, не дав потерпілим ознайомитися з матеріалами досудового розслідування, неналежно повідомив про суть висунутих підозр щодо підозрюваних, про обрання їм запобіжних заходів та про закінчення досудового слідства. Він також невчасно і з помилками надіслав потерпілим повістки, що завадило їм ознайомитися зі справою до передання в суд.

За словами адвоката, потерпілих також позбавили можливості своєчасно оскаржити безпідставне закриття кримінального провадження за найтяжчою, 146-ю статтею Кримінального кодексу (“Незаконне позбавлення волі або викрадення людини”), яка карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк. Захист журналістів “Схем” оскаржив це рішення.

“146-та стаття була закрита прокурором у такий “утаємничений спосіб”. Після того як ним було відмовлено в задоволенні клопотання про вилучення камер і, відповідно, флешок, на які було зроблено відеозаписи. Прокурор для себе вирішив, що він вичерпав можливості доведення вини обвинувачених, на той момент Мецгера і Пікалова, у тому, що було безпідставне утримання журналістів у приміщенні голови правління Укрексімбанку”, – сказав представник потерпілих.

Суддя Дідик відхилив клопотання представника журналістів про відвід старшого прокурора, зокрема тому, що на цій стадії заява не підлягає задоволенню.

Свою незгоду з діями прокурора Люшненка також висловили представники обвинувачених. Адвокат колишнього голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера подав клопотання про повернення обвинувального акта прокурору для усунення помилок.

Наступне судове засідання в справі відбудеться 30 листопада.

Як повідомляв ІМІ, 4 жовтня в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті. Мецгер наказав відібрати камери в журналістів, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальше знімання. Крім того, журналістів незаконно утримували в приміщенні кабінету, не дозволяючи його залишити.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України). Згодом поліція внесла до ЄРДР відомості щодо нападу на журналістів програми “Схеми” за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 171 ККУ.

7 жовтня Голосіївське управління поліції вручило повідомлення про підозру одному зі службовців банку за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – ч. 1, 3 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу. Також підозру вручили голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру.

Крім того, правоохоронці повідомили про підозру четвертому учаснику нападу на знімальну групу журналістів програми “Схеми” під час інтерв’ю тодішнім головою правління АТ “Укрексімбанк” Євгеном Мецгером.

11 жовтня Голосіївський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід для відстороненого голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера у вигляді нічного домашнього арешту. Йому інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне утримання людей (чч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146  КК України).

Такий самий запобіжний захід суд обрав директору департаменту інформаційної політики Укрексімбанку Володимиру Пікалову. Третьому підозрюваному співробітнику Укрексімбанку суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

11 жовтня Євген Мецгер написав заяву про звільнення. Наглядова рада АТ “Укрексімбанк” звільнила Євгена Мецгера з посади голови правління банку.

2 листопада правоохоронці передали до суду обвинувальний акт щодо чотирьох осіб, підозрюваних у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів програми “Схеми”. Дії вже колишнього голови правління та прессекретаря кваліфіковано за чч. 1, 3 ст. 171 КК України.

11 листопада стало відомо про поновлення на посадах директора департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки банку Олега Осіпова, які за наказом голови правління цієї фінустанови Євгена Мецгера 4 жовтня застосували силу проти журналістів програми “Схеми”.

Того ж дня Укрексімбанк заявив, що не має законних підстав відстороняти від роботи директора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки Олега Осіпова попри їхній статус обвинувачуваних у кримінальному провадженні.

12 листопада директор департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігор Тельбізов повернувся на роботу під аплодисменти працівників фінустанови. Його поновили на посаді після нападу на журналістів “Схем”.

12 листопада правління АТ “Укрексімбанк” за рекомендацією Наглядової ради звільнило Ігоря Тельбізова з посади керівника Департаменту банківської безпеки банку та Олега Осіпова з посади начальника управління внутрішньої безпеки.

Liked the article?
Help us be even more cool!