ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нападників на журналістів "Схем" Тельбізова та Осіпова звільнили з Укрексімбанку

13.11.2021, 08:36
Фото – скріншот з відео Гео Лероса
Фото – скріншот з відео Гео Лероса

Правління АТ “Укрексімбанк” за рекомендацію Наглядової ради звільнило Ігоря Тельбізова з посади керівника Департаменту банківської безпеки банку та Олега Осіпова з посади начальника управління внутрішньої безпеки.

Таке рішення одностайно ухвалило правління банку 12 листопада на своєму позачерговому засіданні.

Наглядова рада банку після інциденту, коли повернення Тельбізова співробітники банку зустріли оплесками, що спричинило обурення громадськості, звернулася до правління банку для вжиття заходів щодо негайного припинення трудових відносин банку з Тельбізовим та Осіповим.

“Під час засідання члени Наглядової ради констатували, що своїми діями Тельбізов І. Г. та Осіпов О. Л. довели, що вони не здатні належним чином виконувати свої обов’язки, передбачені їх посадовою інструкцією, внаслідок, серед іншого, нерозуміння вимог та положень Кодексу етики та корпоративних цінностей банку та наявності конфлікту між особистими інтересами та інтересами банку” – йдеться в повідомленні.

Члени Наглядової ради дійшли висновку, що подальше перебування Тельбізова та Осіпова на посадах “створює загрозу для всієї системи безпеки банку та для його стабільної та безперервної діяльності в цілому, що створює істотні операційні, комплаєнс- та репутаційні ризики”.

Правління банку, розглянувши рекомендацію Наглядової ради, одноголосно ухвалило рішення негайно звільнити Тельбізова та Осіпова на підставі п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП України, а саме на підставі виявленої невідповідності працівника обійманій посаді та виконуваній роботі.

Як повідомляв ІМІ, 12 листопада директор департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігор Тельбізов повернувся на роботу під аплодисменти працівників фінустанови. Його поновили на посаді після нападу на журналістів “Схем”.

11 листопада Укрексімбанк заявив, що не має законних підстав відстороняти від роботи директора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки Олега Осіпова, які напали на знімальну групу програми “Схеми” 4 жовтня, попри їхній статус обвинувачуваних у кримінальному провадженні.

11 листопада стало відомо про поновлення на посадах директора департаменту банківської безпеки Укрексімбанку Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки банку Олега Осіпова, які за наказом голови правління цієї фінустанови Євгена Мецгера 4 жовтня застосували силу проти журналістів програми “Схеми”.

2 листопада правоохоронці передали до суду обвинувальний акт щодо чотирьох осіб, підозрюваних у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів програми “Схеми”. Дії вже колишнього голови правління та прессекретаря кваліфіковано за чч. 1, 3 ст. 171 КК України.

4 жовтня в Києві співробітники державного Укрексімбанку напали на знімальну групу “Схем” під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером прямо в його кабінеті. Мецгер наказав відібрати камери в журналістів, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальше знімання. Крім того, журналістів незаконно утримували в приміщенні кабінету, не дозволяючи його залишити.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів програми “Схеми” (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України). Згодом поліція внесла до ЄРДР відомості щодо нападу на журналістів програми “Схеми” за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 171 ККУ.

7 жовтня Голосіївське управління поліції вручило повідомлення про підозру одному зі службовців банку за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – ч. 1, 3 ст. 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу. Також підозру вручили голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру.

Крім того, правоохоронці повідомили про підозру четвертому учаснику нападу на знімальну групу журналістів програми “Схеми” під час інтерв’ю тодішнім головою правління АТ “Укрексімбанк” Євгеном Мецгером.

11 жовтня Голосіївський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід для відстороненого голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера у вигляді нічного домашнього арешту. Йому інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне утримання людей (чч. 1, 3 ст. 171, ч. 2 ст. 146  КК України).

Такий самий запобіжний захід суд обрав директору департаменту інформаційної політики Укрексімбанку Володимиру Пікалову. Третьому підозрюваному співробітнику Укрексімбанку суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

11 жовтня Євген Мецгер написав заяву про звільнення. Наглядова рада АТ “Укрексімбанк” звільнила Євгена Мецгера з посади голови правління банку.

Liked the article?
Help us be even more cool!