ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У парламенті Грузії знову побилися депутати через закон про "іноагентів"

У парламенті Грузії знову побилися депутати більшості та меншості під час розгляду закону про “іноагентів”, повідомляє “Эхо Кавказа”.

Конфлікт почався суперечкою на тлі виступу опозиціонера, голови “Єдиного національного руху” Левана Хабеішвілі, коли депутат від “Грузинської мрії” Дмитро (Діто) Самхарадзе вигукнув кілька образливих фраз на адресу опонента.

Деякі журналісти, які перебували в залі, стверджують, що він також кинув пляшку в Хабеїшвілі, проте зафіксувати цей момент на камеру не вдалося.

Тоді в конфронтацію вступили й інші депутати. У бійці взяли участь близько 20 депутатів.

Як пише видання, членкиня парламентської більшості Рима Берідзе вдарила по голові члена “Стратегії Агмашнебелі” Паату Манджгаладзе текою з паперами, а лідеру партії Георгію Вашадзе пригрозила планшетом.

Під час зіткнення Ніно Цилосані та Рима Берідзе зажадали від голови парламенту виставити опозицію із зали.

Що відомо про грузинський законопроєкт про “іноагентів”

Як повідомляв ІМІ, парламент Грузії 17 квітня затвердив у першому читанні, а 1 травня в другому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який інакше називають законопроєктом про “іноагентів”.

Весь цей час у країні відбуваються протести, сутички між протестувальниками та поліцією. Учасників акції затримують, їм закидають адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство та непокору співробітнику поліції.

За даними грузинських медіа, під час мітингу проти ночі 1 травня поліція інтенсивно застосовувала спецзасоби (перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети) та грубу фізичну силу. Водночас у МВС Грузії потерпілих з-поміж пересічних громадян не згадують, а лише говорять про своїх постраждалих працівників.

У квітні 2024 року владна партія “Грузинська мрія” повторно зареєструвала в парламенті Грузії законопроєкт про “іноземних агентів”. 15 квітня в парламенті Грузії сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту про “іноагентів”.

25 квітня 2024 року Європарламент проголосував за незобов’язувальну резолюцію із закликом до ЄС не починати переговорів із Грузією про членство, доки діятиме закон “іноагентів”.

Парламент Грузії в березні 2023 року ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”, але через багатотисячні протести в країні відхилив його 10 березня того ж року.

Законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” також називають законопроєктом про “іноагентів” на кшталт російського.

7 травня 2024 року понад 30 депутатів Європарламенту закликали віцепрезидента Єврокомісії Жозепа Борреля тимчасово зупинити для Грузії статус кандидата в ЄС.

10 травня 2024 року стало відомо, що з грузинської проурядової телекомпанії “Імеді” звільнилися кілька співробітників.

13 травня 2024 року в Грузії комітет з юридичних питань парламенту 13 травня підтримав у третьому, остаточному читанні законопроєкт про “іноагентів”.

Liked the article?
Help us be even more cool!