ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Грузії комітет парламенту підтримав законопроєкт про "іноагентів" в остаточному читанні

Засідання комітету парламенту Грузії. Фото – newsgeorgia.ge

У Грузії комітет з юридичних питань парламенту 13 травня підтримав у третьому, остаточному читанні законопроєкт про “іноагентів”. 14 травня його мають винести на голосування на пленарному засіданні, повідомляє NewsGeorgia.

Як пише видання, процедура зайняла трохи більш ніж хвилину. У ній узяли участь кілька членів парламентської більшості.

Відповідно до регламенту, третє читання передбачало внесення редакційних поправок до законопроєкту, але дотримано цього не було.

Депутатка від групи “Єврооптимісти” Хатія Деканоїдзе назвала засідання нелегітимним. За її словами, опозиціонери підіймалися сходами, коли його вже оголосили завершеним.

Засідання проводили паралельно з гучною протестною акцією та затриманнями демонстрантів. Поліція відтіснила протестувальників від службових входів до будівлі парламенту, щоб забезпечити доступ представникам керівної “Грузинської мрії”.

Згідно із законопроєктом, організаціями, які “проводять інтереси іноземної сили”, оголосять усі НУО та медіа, понад 20% доходу яких надходять з-за кордону. Вони будуть зобов'язані реєструватися в спеціальному реєстрі. Інакше їм загрожують великі штрафи.

Вже місяць у Тбілісі регулярно відбуваються масштабні акції з вимогою відкликання ініціативи. Учасники акцій вважають, що влада кардинально змінює зовнішню політику країни й відмовляється від європейської інтеграції. Гасла “ні російському закону” дедалі частіше змінюють “ні російському режиму”.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що накладе вето в разі ухвалення цього законопроєкту.

Після масштабних протестів і жорсткої критики Заходу прем'єр Грузії Іраклій Кобахідзе припустив, що влада за сприяння міжнародних партнерів внесе зміни до спірного законопроєкту після того, як президентка накладе на нього вето. В опозиції у відповідь заявили, що не погодяться на “прикрашену версію” закону про “іноагентів”.

Що відомо про грузинський законопроєкт про “іноагентів”

Як повідомляв ІМІ, парламент Грузії 17 квітня затвердив у першому читанні, а 1 травня в другому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який інакше називають законопроєктом про “іноагентів”.

Весь цей час у країні відбуваються протести, сутички між протестувальниками та поліцією. Учасників акції затримують, їм закидають адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство та непокору співробітнику поліції.

За даними грузинських медіа, під час мітингу проти ночі 1 травня поліція інтенсивно застосовувала спецзасоби (перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети) та грубу фізичну силу. Водночас у МВС Грузії потерпілих з-поміж пересічних громадян не згадують, а лише говорять про своїх постраждалих працівників.

У квітні 2024 року владна партія “Грузинська мрія” повторно зареєструвала в парламенті Грузії законопроєкт про “іноземних агентів”. 15 квітня в парламенті Грузії сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту про “іноагентів”.

25 квітня 2024 року Європарламент проголосував за незобов’язувальну резолюцію із закликом до ЄС не починати переговорів із Грузією про членство, доки діятиме закон “іноагентів”.

Парламент Грузії в березні 2023 року ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”, але через багатотисячні протести в країні відхилив його 10 березня того ж року.

Законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” також називають законопроєктом про “іноагентів” на кшталт російського.

7 травня 2024 року понад 30 депутатів Європарламенту закликали віцепрезидента Єврокомісії Жозепа Борреля тимчасово зупинити для Грузії статус кандидата в ЄС.

10 травня 2024 року стало відомо, що з грузинської проурядової телекомпанії “Імеді” звільнилися кілька співробітників.

Liked the article?
Help us be even more cool!