ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Грузії в сутичках з поліцією постраждали 10 медійників

Десять журналістів та операторів постраждали від дій спецпризначенців під час висвітлення акцій проти закону про “іноагентів”, повідомляє “Ехо Кавказу” з посиланням на неурядову організацію “Медіаомбудсмен”.

За її даними, у період із 28 квітня до 1 травня спецпідрозділ у Грузії:

  • розпорошив перцевий балончик на оператора телекомпанії “Пірвелі” Ніко Кокая;
  • перешкоджав діяльності журналістів інтернет-видання “Публіка” Лікі Закашвілі та Басті Мгалоблішвілі;
  • перешкоджав у здійсненні обов'язків журналістів та операторів телекомпанії “Пірвелі” Нанукі Каджая, Давида Берадзе, Георгія Шецірулі, Маріам Макасарашвілі та Діани Чиргадзе;
  • побив журналіста інтернет-видання “Аі факти” (“Ось, факт”) Робі Зарідзе;
  • напав на журналіста CNews Exclusive Гігу Гелхвіїдзе.

“Медіаомбудсмен” закликав Спеціальну слідчу службу взяти до уваги інтереси журналістів та операторів і провести оперативне розслідування.

Загалом 2024 року організація повідомила слідче відомство про 14 випадків нападів на журналістів та операторів, які висвітлювали протести проти закону про “іноагентів”.

Що відомо про грузинський законопроєкт про “іноагентів”

Як повідомляв ІМІ, у Грузії 30 квітня сталися сутички між протестувальниками та поліцією під час акції проти ухвалення закону про “іноагентів”.

Поліція затримала 63 людини. Їм закидають адміністративні правопорушення – дрібне хуліганство та непокору співробітнику поліції, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Олександр Дарахвелідзе на брифінгу. Потерпілих з-поміж пересічних громадян Дарахвелідзе не згадав. За даними грузинських медіа, під час мітингу проти ночі 1 травня поліція інтенсивно застосовувала спецзасоби (перцевий спрей, сльозогінний газ, водомети) та грубу фізичну силу. 

У квітні 2024 року владна партія “Грузинська мрія” повторно зареєструвала в парламенті Грузії законопроєкт про “іноземних агентів”

15 квітня в парламенті Грузії сталася бійка між депутатами під час обговорення законопроєкту “Про прозорість іноземного впливу” (так званий закон про іноагентів).

17 квітня парламент Грузії затвердив у першому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, який інакше називають законопроєктом про “іноагентів”.

25 квітня 2024 року Європарламент проголосував за незобов’язувальну резолюцію із закликом до ЄС не починати переговорів із Грузією про членство, доки діятиме закон “іноагентів”.

30 квітня 2024 року сталися сутички між протестувальниками та поліцією під час акції проти ухвалення закону про “іноагентів”,

Парламент Грузії у березні 2023 року ухвалив у першому читанні закон про “іноагентів”, але через багатотисячні протести в країні відхилив його 10 березня того ж року.

Законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу” також називають законопроєктом про “іноагентів” на кшталт російського.

Liked the article?
Help us be even more cool!