ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Шарій програв ще один суд у Литві

02.08.2021, 13:25
Фото – nash.live
Фото – nash.live

Суд у Литві припинив справу за позовом блогера Анатолія Шарія щодо Форуму вільної Росії, а також зобов'язав його відшкодувати судові витрати відповідача.

Про це написав у себе на Facebook-сторінці, повідомляє Укрінформ.

“Суд у Литві припинив справу за позовом Анатолія Шарія щодо Форуму вільної Росії, а також зобов'язав українського прокремлівського блогера відшкодувати наші судові витрати”, - написав Тютрін.

У грудні 2017 року Шарій був включений до “Списку Путіна” Форуму вільної Росії - перелік осіб, відповідальних, на думку укладачів, в узурпації влади в Росії, порушенні прав людини, корупції, військовій агресії, пропаганді ненависті. Після цього Шарій подав позов до Форуму, вимагаючи стягнути компенсацію за “моральну шкоду”. 

Суд першої інстанції задовольнив вимоги позивача, проте в процесі оскарження рішення було анульовано.

“Ми добилися анулювання рішення, не дозволивши тим самим статися небезпечному для російської опозиції прецеденту. Кремлівська агентура постійно намагається використовувати демократичні інституції вільних країн для боротьби зі своїми противниками і дуже добре, що в Литві у них з цього нічого не виходить”, - прокоментував рішення суду відповідальний секретар ФВР.

Як повідомляв ІМІ, 27 липня юрист Марк Фейгін повідомив, що литовський суд відмовив блогеру Анатолію Шарію в оскарженні рішення департаменту міграції Литви, тепер він повинен буде покинути ЄС.

16 лютого 2021 року СБУ повідомила про підозру в скоєнні злочину громадянину України Анатолію Шарію за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”) та ч. 1 ст. 161 (“Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками”). Шарія викликали на допит 22 лютого до СБУ.

22 лютого СБУ повідомила, що розцінює неявку Шарія на допит як ухилення від слідства. 

25 лютого СБУ оголосила Шарія в державний розшук. 

1 березня СБУ скерувала до Київської міської прокуратури запити про міжнародну правову допомогу і необхідні матеріали для організації та проведення слідчих дій на території інших країн у кримінальному провадженні стосовно Анатолія Шарія.

31 травня українські ЗМІ повідомили, що Литва позбавила статусу біженця політика та блогера Анатолія Шарія, підозрюваного в Україні в державній зраді. 10 травня 2021 року Шарію анулювали всі документи та оголосили його персоною нон ґрата. Шарій оскаржив рішення Литви щодо позбавлення його статусу біженця.

8 червня СБУ повідомила, що провела обшуки в засновників громадської організації “Партія Шарія”, причетних до розповсюдження в столичному регіоні агітації із закликами до зміни меж території або державного кордону України. Відкрито кримінальні провадження за статтями про зазіхання на територіальну цілісність України (ч. 1 ст. 110 КК) і підроблення документів (ч. 3 ст. 358 КК). Слідчі дії тривають.

За даними ЗМІ, Шарій проживає наразі в Іспанії.

Liked the article?
Help us be even more cool!