ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Росіяни зруйнували Харківську телевежу

Знищена росіянами телевежа в Харкові. Скриншот із соцмережі Х @maria_avdv
Знищена росіянами телевежа в Харкові. Скриншот із соцмережі Х @maria_avdv

Росіяни сьогодні, 22 квітня, завдали удару по телевежі в Харкові, унаслідок чого вона зруйнована. Про це повідомляє представниця Інституту масової інформації в Харківській області.

Про вибух о 16:37 у Харкові повідомив міський голова Ігор Терехов. 

Згодом, зазначає представниця ІМІ, містяни почали повідомляти про зникнення телевізійного сигналу в місті. Про проблеми з радіосигналом повідомлень поки не надходило. 

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що ніхто зі співробітників телевежі не постраждав, оскільки вони перебували в укритті. 

На цю хвилину є перебої із сигналом цифрового телебачення, додав він та закликав довіряти лише перевіреним джерелам інформації.

Харківська телевежа була найвищою спорудою міста: її висота становила 245 метрів. 

"Атака на телевежу в Харкові є частиною систематичної широкомасштабної кампанії проти українського цивільного населення, яку веде Росія. Зруйнування телевежі є воєнним злочином як згідно з українським законодавством, так і згідно з міжнародним гуманітарним правом. Цивільні об'єкти, такі як телевежі, мають абсолютний захист і не можуть бути законною мішенню в збройному конфлікті. Ми вимагаємо ретельного розслідування та відповідної реакції від міжнародної спільноти", – заявила Оксана Романюк, директорка ІМІ. 

Як повідомляв ІМІ, 2024 року росіяни поновили обстріл української теле- та радіоінфраструктури. 

Раніше ІМІ фіксував такі випадки ще на початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році (тоді було зафіксовано 16 випадків обстрілів росіянами телевеж, які є цивільними об’єктами). 

У березні 2024 року росіяни цілеспрямовано атакували дронами об'єкти телевізійної інфраструктури Харківської області та завдали ракетно-авіаційних ударів по радіотехнічних об'єктах Сумської області. Низка населених пунктів Сумщини перебуває без теле- і радіосигналу. Внаслідок цих обстрілів Суспільне повідомило, що в обох регіонах тимчасово відсутні сигнали його телеканалів Т2 та радіоканалів.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив, що росіяни завдали цілеспрямованих масованих ударів безпілотниками по теле- та радіоінфраструктурі Харківської області в ніч на 14 березня. 

Liked the article?
Help us be even more cool!