ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Раді запропонували кандидата на посаду голови Комітету зі свободи слова

Фото – фейсбук Ярослав Юрчишин
Фото – фейсбук Ярослав Юрчишин

У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови, яким пропонують призначити головою Комітету з питань свободи слова народного депутата з фракції “Голос” Ярослава Юрчишина.

Відповідну постанову №10296 зареєструвала 27 листопада народна депутатка, голова фракції “Голос” Олександра Устінова.

Устінова пропонує обрати Юрчишина головою Комітету зі свободи слова, відкликавши його з посади першого заступника голови Комітету з питань антикорупційної політики.

Для цього проєктом постанови пропонується внести зміни до постанови парламенту “Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання”.

У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначено, що головною метою його ухвалення є забезпечення функціонування комітетів Верховної Ради України відповідно до вимог чинного законодавства. 

Як повідомляв ІМІ, 20 вересня 2023 року Верховна Рада відкликала підозрюваного в державній зраді народного депутата Нестора Шуфрича з посади голови Комітету ВР з питань свободи слова. Підозру Шуфричу правоохоронці оголосили 15 вересня. Цього ж дня Печерський районний суд Києва взяв Шуфрича під варту на 60 днів без права внесення застави.

14 листопада 2022 року низка правозахисних організацій та медіа закликала зняти народного депутата Нестора Шуфрича з посади голови Комітету Верховної Ради зі свободи слова та напрацювати єдину політику щодо депутатів проросійських партій.

Громадськість зазначила, що Шуфрич був обраний у 2019 році від забороненої партії ОПЗЖ. “Неприпустимо, щоб у парламенті Комітет свободи слова очолював представник забороненої в країні партії, який, як і інші народні депутати ОПЗЖ, досі має право доступу до державної таємниці”, – йдеться в заяві.

Сам Шуфрич заявив, що не збирається добровільно йти з посади очільника комітету.

10 липня 2023 року народні депутати з фракції “Європейська солідарність” зареєстрували постанову №9469, якою пропонували Верховній Раді відкликати Нестора Шуфрича з посади голови Комітету ВР з питань свободи слова.

11 жовтня 2023 року Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід підозрюваному в державній зраді народному депутату Нестору Шуфричу у вигляді тримання під вартою.

10 листопада 2023 року Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід Шуфричу у вигляді тримання під вартою до 15 грудня.

Liked the article?
Help us be even more cool!