Поліцейських, що побили журналіста Громадського, притягнуть до відповідальності, але після рішення суду
За результатами службового розслідування за фактом нанесення поліцейськими тілесних ушкоджень 24 жовтня журналісту Громадського Дмитру Реплянчуку ухвалено рішення про притягнення до відповідальності окремих працівників поліції, але після ухвалення органами суду остаточного рішення у кримінальних провадженнях. Про це йдеться у відповіді Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України на запит ІМІ щодо результатів службового розслідування.
“Встановлено, що за вказаним фактом ГУНП у місті Києві, на підставі наказу від 24.10.2017 №1486, створено комісію та проведено службове розслідування, про що 24.11.2017 підготовлено висновок та прийнято рішення про притягнення до відповідальності окремих працівників поліції після прийняття остаточного рішення у кримінальних провадженнях Шевченківського УП за №№120117100100012528 та 120117100100012551, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 171 та ч. 1.ст. 194 КК України, органами суду”, - йдеться у відповіді за підписом начальника управління І. Короля.
Як повідомляв ІМІ, 24 жовтня представники поліції особливого призначення побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука у Святошинському суді Києва і розтрощили йому камеру. Також затримані були кореспондент УНІАН Сергій Лефтер, якого вдарили кілька разів та журналіст видання “Страна.ua” Кирило Малишев.
Сутички в суді сталися через намір обрати запобіжний захід для лідера “Добровольчого руху ОУН” Миколи Коханівського, що був затриманий через інцидент із його стріляниною з незареєстрованої травматичної зброї під час сутички з іншою особою 21 жовтня в Києві. Його прихильники протистояли поліцейським, заблокувавшись у залі суду.
Поліція вибачилась перед журналістами, що постраждали 24 жовтня від дій спецпризначенців під Святошинським райсудом Києва.
За фактом побиття спецпризначенцями журналіста Громадського Дмитра Реплянчука відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 (перешкоджання професійній діяльності журналістів) КК України.
Громадська організація “Інститут масової інформації” вимагає від правоохоронних органів негайно провести розслідування нападів і затримання журналістів українських засобів масової інформації, що відбулося 24 жовтня у Святошинському районному суді Києва.
Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір засудив дії поліцейських у Києві щодо трьох журналістів, які висвітлювали сутички у Святошинському суді Києва 24 жовтня.
Поліція передала до прокуратури Києва результати службового розслідування щодо бійців полку поліції особливого призначення, які 24 жовтня побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука.
Help us be even more cool!