ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Новий очільник Довженко-Центру заявив, що має намір домогтися скасування наказу про реорганізацію

18.11.2022, 12:44
Фото – фейсбук Андрія Алферова
Фото – фейсбук Андрія Алферова

Тимчасовий виконувач обов'язків гендиректора Довженко-Центру Андрій Алферов заявив, що має намір домогтися скасування наказу Держкіно про реорганізацію центру.

Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

"Я маю намір домогтися скасування наказу про реорганізацію і зупинити будь-які інші спроби її провести. Оскільки вважаю Олену Гончарук переможницею конкурсу, то зроблю все від себе можливе, аби її призначили на цю посаду, офіційно підписавши контракт. Нагадаю, що я лише виконувач обов'язків. І ще для мене є важливою позиція самого колективу центру", – написав він. 

Також Алферов додав, що для захисту колекції Довженко-Центру має намір домогтися надання йому статусу як "національного".

"Визнання нарешті Довженко-Центру Державним фондом фільмів – як інституції, що фахово і практично з 1994 року здійснює архівну та науково-дослідницьку діяльність з розвитку фільмофонду, відновлення, реставрування та збереження творів національної кіноспадщини. Моторошно від думки, що якісь твори, з тих що зберігаються в центрі, можуть бути передані в інші архіви, а згодом узагалі втрачені", – зазначив новий т.в.о. гендиректора. 

Він упевнений, що потрібно терміново розробити нормативну базу для функціонування фонду фільмів із залученням міжнародних експертів. 

"І найголовніше – зберегти фінансову підтримку з державного бюджету на період війни та два роки після. Насамкінець я хочу, щоб Довженко-Центр залишили в спокої й дали нормально працювати", – написав Андрій Алферов.

Як повідомляв ІМІ, 17 листопада тимчасова виконувачка обов'язків генерального директора Довженко-Центру Юлія Каждан відмовилася від посади. Замість неї Держкіно призначило новим т.в.о. гендиректора Довженко-Центру режисера, кінокритика, члена міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Андрія Алферова.

8 листопада команда Довженко-Центру вперше зустрілася з призначеною Держкіно кризовою менеджеркою Юлією Каждан на порозі біля входу до офісу: всередину співробітники її не пустили.

2 листопада Держкіно заявило, що за результатами аудиту відсторонило від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Національного центру Олександра Довженка Олену Гончарук та призначило на цю посаду Юлію Каждан. Каждан є керівницею кінологічного центру "Ерсте Хунд", підприємства з діяльністю у сфері права "Джулія", юридичної фірми "Каждан та партнери". Її попередня діяльність не повʼязана зі сферою кіно.

Команда Довженко-Центру вважає рейдерським захопленням центру призначення Каждан.

17 серпня стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно, якому в управління передали Довженко-Центр, видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому центрі це вважають фактичною ліквідацією. Цього дня на сайті Кабінету Міністрів зареєстрували петицію про скасування реорганізації.

У МКІП наголосили, що виступають проти ліквідації Довженко-Центру і що наразі йдеться лише про реорганізацію установи. Держкіно також заявило, що Довженко-Центр буде реорганізований, а не ліквідований.

Низка культурних інституцій виступила проти реорганізації Довженко-Центру. Відкликати цей наказ вимагає Громадська рада при Держкіно, Коаліція РПР, медіаспільнота. У МКІП ініціювали обговорення з Кабміном та Держкіно щодо збереження цілісності фільмофонду Довженко-Центру.

26 серпня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру. Медіаспільнота закликала Кабінет Міністрів України зупинити рішення підпорядкованого йому Державного агентства України з питань кіно щодо реорганізації Довженко-Центру.

10  листопада правоохоронці прийшли в приміщення Довженко-Центру з обшуками, а 11 листопада знову прибули з обшуками.

15 листопада Держкіно тимчасово зупинило дію наказу про реорганізацію Довженко-Центру до завершення повного аудиту його діяльності та обрання нового керівника.

Liked the article?
Help us be even more cool!