ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Команда Довженко-Центру зустрілася з новою керівницею, але до приміщення не пустила

08.11.2022, 14:47
Фото – ZMINA
Фото – ZMINA

Команда Довженко-Центру сьогодні, 8 листопада, вперше зустрілася з призначеною Державним агентством з питань  кіно кризовою менеджеркою Юлією Каждан на порозі біля входу до офісу: всередину співробітники її не пустили.

Разом із Каждан на зустріч прийшов заступник голови Держкіно Максим Александров, повідомляє ZMINA.

У присутності журналістів Каждан відповіла на питання колективу. Зокрема, розповіла, що цю роботу їй запропонувала перша заступниця голови Держкіно Юлія Шевчук. Співбесіду з нею провела голова Держкіно Марина Кудерчук.

Каждан уточнила, що є засновницею кінологічного центру, однак не кінологиня, гіпноз дійсно практикує. Все це її хобі, а людям “просто цікаво ставити таке в заголовки”.

Вона пояснила, що її призначили на посаду в Центрі на короткий період: вона має усунути недоліки, виявлені під час перевірки, та налагодити його фінансово-господарську діяльність. Участі в конкурсі на посаду генерального директора Довженко-Центру вона не братиме.

Водночас колектив Довженко-Центру закликав Держкіно і Міністерство культури не знищувати Довженко-Центр і кіноспадщину України.

Як сказала нещодавно відсторонена виконувачка обов’язків керівниці Довженко-Центру Олена Гончарук, вони змогли повернути Україні феномен українського кіно. Але зараз у команди немає розуміння, що буде з їхніми напрацюваннями надалі й чи не відбудеться знищення Центру.

Учасники зустрічі висловили недовіру Держкіно і незгоду з його рішеннями стосовно Довженко-Центру.

Команда центру “чинитиме спротив”, поки не побачить планів діяльності новопризначеної кризової менеджерки, сказала Гончарук.

Як повідомляв ІМІ, 2 листопада Держкіно заявило, що за результатами аудиту відсторонило від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Національного центру Олександра Довженка Олену Гончарук. Вона залишається на посаді керівниці Музею кіно Довженко-Центру.

Довженко-Центр на період до завершення конкурсного добору на посаду генерального директора Центру очолить Юлія Каждан. Вона є керівницею кінологічного центру “Ерсте Хунд”, підприємства з діяльністю у сфері права “Джулія”, юридичної фірми “Каждан та партнери”. Її попередня діяльність не повʼязана зі сферою кіно.

Команда Довженко-Центру вважає рейдерським захоплення центру призначення Каждан.

17 серпня стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно, якому в управління передали Довженко-Центр, видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому центрі це вважають фактичною ліквідацією. Цього дня на сайті Кабінету Міністрів зареєстрували петицію про скасування реорганізації.

У МКІП наголосили, що виступають проти ліквідації Довженко-Центру і що наразі йдеться лише про реорганізацію установи. Держкіно також заявило, що Довженко-Центр буде реорганізований, а не ліквідований.

Низка культурних інституцій виступили проти реорганізації Довженко-Центру. Відкликати цей наказ вимагає Громадська рада при Держкіно, Коаліція РПР, медіаспільнота. У МКІП ініціювали обговорення з Кабміном та Держкіно щодо збереження цілісності фільмофонду Довженко-Центру.

26 серпня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру. Медіаспільнота закликала Кабінет Міністрів України зупинити рішення підпорядкованого йому Державного агентства України з питань кіно щодо реорганізації Довженко-Центру.

Liked the article?
Help us be even more cool!