Довженко-Центр заявив про обшук
Сьогодні, 10 листопада, у приміщення Довженко-Центру з обшуками прийшли правоохоронці. Про це “Детектору медіа” повідомила комунікаційниця центру Марія Глазунова.
З обшуками до Довженко-Центру навідалися працівники поліції, прокуратури та СБУ. За словами Глазунової, вони розшукують документи, пов’язані із забудовниками.
Формальним приводом до обшуків, сказала вона, є пошук зв'язків колишнього гендиректора центру Івана Козленка з фірмою-забудовником, що працює на ділянці поруч із центром.
Вона додала, що журналістів наразі не допускають у будівлю центру.
Попередня в.о. гендиректорки центру Олена Гончарук, яку нещодавно відсторонили, вважає, що ці проведення обшуків є спробою “рейдерського захоплення” Довженко-Центру.
Крім того, за словами речниці інституції, правоохоронці розпитували, чому новопризначена в.о. гендиректорки Юлія Каждан не присутня на робочому місці.
Правоохоронні нині не коментували ситуації щодо обшуків у Довженко-Центрі.
Як повідомляв ІМІ, 8 листопада команда Довженко-Центру вперше зустрілася з призначеною Державним агентством з питань кіно кризовою менеджеркою Юлією Каждан на порозі біля входу до офісу: всередину співробітники її не пустили.
2 листопада Держкіно заявило, що за результатами аудиту відсторонило від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Національного центру Олександра Довженка Олену Гончарук. Вона залишається на посаді керівниці Музею кіно Довженко-Центру.
Довженко-Центр на період до завершення конкурсного добору на посаду генерального директора Центру очолить Юлія Каждан. Вона є керівницею кінологічного центру “Ерсте Хунд”, підприємства з діяльністю у сфері права “Джулія”, юридичної фірми “Каждан та партнери”. Її попередня діяльність не повʼязана зі сферою кіно.
Команда Довженко-Центру вважає рейдерським захопленням центру призначення Каждан.
17 серпня стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно, якому в управління передали Довженко-Центр, видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому центрі це вважають фактичною ліквідацією. Цього дня на сайті Кабінету Міністрів зареєстрували петицію про скасування реорганізації.
У МКІП наголосили, що виступають проти ліквідації Довженко-Центру і що наразі йдеться лише про реорганізацію установи. Держкіно також заявило, що Довженко-Центр буде реорганізований, а не ліквідований.
Низка культурних інституцій виступили проти реорганізації Довженко-Центру. Відкликати цей наказ вимагає Громадська рада при Держкіно, Коаліція РПР, медіаспільнота. У МКІП ініціювали обговорення з Кабміном та Держкіно щодо збереження цілісності фільмофонду Довженко-Центру.
26 серпня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру. Медіаспільнота закликала Кабінет Міністрів України зупинити рішення підпорядкованого йому Державного агентства України з питань кіно щодо реорганізації Довженко-Центру.
Help us be even more cool!