ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Довженко-Центр заявив про обшук

10.11.2022, 13:33

Сьогодні, 10 листопада, у приміщення Довженко-Центру з обшуками прийшли правоохоронці. Про це “Детектору медіа” повідомила комунікаційниця центру Марія Глазунова.

З обшуками до Довженко-Центру навідалися працівники поліції, прокуратури та СБУ. За словами Глазунової, вони розшукують документи, пов’язані із забудовниками.

Формальним приводом до обшуків, сказала вона, є пошук зв'язків колишнього гендиректора центру Івана Козленка з фірмою-забудовником, що працює на ділянці поруч із центром.

Вона додала, що журналістів наразі не допускають у будівлю центру.

Попередня в.о. гендиректорки центру Олена Гончарук, яку нещодавно відсторонили, вважає, що ці проведення обшуків є спробою “рейдерського захоплення” Довженко-Центру.

Крім того, за словами речниці інституції, правоохоронці розпитували, чому новопризначена в.о. гендиректорки Юлія Каждан не присутня на робочому місці.

Правоохоронні нині не коментували ситуації щодо обшуків у Довженко-Центрі. 

Як повідомляв ІМІ, 8 листопада команда Довженко-Центру вперше зустрілася з призначеною Державним агентством з питань  кіно кризовою менеджеркою Юлією Каждан на порозі біля входу до офісу: всередину співробітники її не пустили.

2 листопада Держкіно заявило, що за результатами аудиту відсторонило від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Національного центру Олександра Довженка Олену Гончарук. Вона залишається на посаді керівниці Музею кіно Довженко-Центру.

Довженко-Центр на період до завершення конкурсного добору на посаду генерального директора Центру очолить Юлія Каждан. Вона є керівницею кінологічного центру “Ерсте Хунд”, підприємства з діяльністю у сфері права “Джулія”, юридичної фірми “Каждан та партнери”. Її попередня діяльність не повʼязана зі сферою кіно.

Команда Довженко-Центру вважає рейдерським захопленням центру призначення Каждан.

17 серпня стало відомо, що Державне агентство України з питань кіно, якому в управління передали Довженко-Центр, видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому центрі це вважають фактичною ліквідацією. Цього дня на сайті Кабінету Міністрів зареєстрували петицію про скасування реорганізації.

У МКІП наголосили, що виступають проти ліквідації Довженко-Центру і що наразі йдеться лише про реорганізацію установи. Держкіно також заявило, що Довженко-Центр буде реорганізований, а не ліквідований.

Низка культурних інституцій виступили проти реорганізації Довженко-Центру. Відкликати цей наказ вимагає Громадська рада при Держкіно, Коаліція РПР, медіаспільнота. У МКІП ініціювали обговорення з Кабміном та Держкіно щодо збереження цілісності фільмофонду Довженко-Центру.

26 серпня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував скасувати наказ Держкіно про реорганізацію Довженко-Центру. Медіаспільнота закликала Кабінет Міністрів України зупинити рішення підпорядкованого йому Державного агентства України з питань кіно щодо реорганізації Довженко-Центру.

Liked the article?
Help us be even more cool!