ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На Сході терористи продовжують викрадати журналістів, у Криму — посилюється тиск, — моніторинг ІМІ

07.10.2014, 12:43

У Криму триває тиск на свободу слова та журналістів з боку окупаційної влади (9 випадків у вересні), а журналісти, що працюють в зоні АТО, продовжують потрапляти в полон до терористів з так званих «ДНР» і «ЛРН» (5 випадків).

Такі дані подає щомісячний моніторинг порушень прав журналістів Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

У вересні зросла кількість залякувань журналістів — зафіксовано 9 таких випадків. Вперше на свою адресу отримали погрози журналісти телевізійного проекту «Наші гроші».

«Другий місяць поспіль ми спостерігаємо, як редакції ЗМІ нібито мінують. Наприклад, 5 телеканалу протягом вересня “мінували” п’ять разів, також було нібито заміновано національне інформаційне агентство Укрінформ», — розповіла експертка ІМІ Катерина Дячук.

Водночас загалом кількість порушень свободи слова в Україні, в порівнянні з попередніми місяцями, зменшилась. Цього місяця було зафіксовано 5 нападів на журналістів, що є найменшим показником за весь рік (у серпні та липні — по 8 нападів, у червні – 13, у травні - 18, у квітні – 22, у березні – 44, у лютому - 70, у січні - 82), а також 2 випадки цензури. Також ІМІ не зафіксував у вересні жодного випадку нападів на офіси ЗМІ та кібер-злочинів.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 7 випадків убивств журналістів, 270 випадків побиття та нападів на журналістів, 120 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 122 випадки цензури.

Детальніше ознайомитись з Барометром свободи слова за вересень 2014 року можна за посиланням.

Переглянути усі Барометри можна за посиланням.

Довідка:

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!