ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Миколі Семені сьогодні виповнюється 70 років

14.05.2020, 10:10
Фото - Ілля Тарасов/Радіо Свобода
Фото - Ілля Тарасов/Радіо Свобода

Українському журналістові, оглядачеві Крим.Реалії Миколі Семені сьогодні, 14 травня, виповнюється 70 років. У свій ювілей він перебуває в Києві, а його дружина залишається в анексованому Криму, повідомляє Крим.Реалії.

Як розповів виданню Микола Семена, після переїзду до Києва він занурився в читання. За його словами, в анексованому Криму йому не вистачало якісної літератури. Зараз Семена не тільки багато читає, а й пише рецензії на книги українських авторів, зокрема і документальні видання про російську анексію Криму. За його словами, такі публікації він розглядає як один з інструментів журналістської діяльності.

Розповідаючи про свободу, журналіст згадує, як він жив на анексованому півострові. Під час слідства це було життя, в якому стеження російських спецслужб стало буденним. Журналіста фотографували під час зустрічей зі знайомими, спостерігали за його переміщеннями, фіксували його дії. Він проходив перевірки й кілька разів над ним надвисала загроза затримання й арешту.

На запитання, чи міг він за все своє життя уявити ситуацію, у якій йому довелося б постраждати за журналістську діяльність, Микола Семена відповідає негативно.

“Це було немислимо, в Україні завжди була свобода слова. Я публікував у “Дзеркалі тижня”, пізніше в газеті “День” відверті матеріали з критикою посадовців, і не було жодних припущень, що я за цю критику можу бути покараний. Але після анексії Криму було відразу зрозуміло, що життя змінилося”, – розповів журналіст.

Як повідомляв ІМІ, вранці 19 лютого Микола Семена прибув до Києва потягом із Новоолексіївки Херсонської області.

18 лютого оглядач Крим.Реалії, кримський журналіст Микола Семена виїхав із Криму на материкову частину України на лікування.

28 січня 2020 року журналіст, автор проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” Микола Семена отримав постанову від підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя про дострокове припинення випробувального терміну і зняття з нього судимості.

14 січня 2020 року підконтрольний Росії Залізничний суд Сімферополя розглянув і задовольнив клопотання адвоката Олександра Попкова і кримського журналіста Миколи Семени про дострокове припинення випробувального терміну і зняття судимості із Семени. 

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив журналістові, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність. 

Миколі Семені висунули звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.

У ФСБ Росії стверджували, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”. Експрокурор анексованого Криму, яка й звинуватила Семену, заявила, що видання “Крим.Реалії” дало можливість “виправдання актів саботажу й екстремізму”. 

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.

Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!