ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Мемедемінов розповів, як до нього ставилися в російському ув'язненні

23.09.2020, 17:00
Фото – crimean-solidarity.org
Фото – crimean-solidarity.org

Кримський громадянський журналіст Наріман Мемедемінов розповів як до нього ставилися в російському ув'язненні. Про це він сказав Крим.Реалії відразу після звільнення в Ростовській області Росії.

“І в СІЗО, і в колонії-поселенні за ознаками “кримський татарин”, “кримчанин” або ж “незгодний” мене не розглядали. Багато співробітників цих установ узагалі не знають про те, що відбувається, можливо тому, що про наші справи не розповідають по телевізору. З іншого боку, через певний розголос мого процесу та подібних до нього ‒ за що вам окреме спасибі, ‒ причому не тільки в Україні, через супровід адвокатів і правозахисників ставлення до мене було терпимішим. Співробітники правоохоронних органів фіксували все на папері, з підписами. Не було фізичного тиску ‒ тільки моральний”, ‒ розповів він. 

За словами журналіста, стан його здоров'я задовільний. “Те, що в мене було ‒ проблеми з попереком, колінами, шлунком, ‒ не зникло, але нічого нового, на щастя, не додалося. Зараз, увечері, я поки ще не приїхав додому”, ‒ сказав Мемедемінов.

Як повідомляв ІМІ, Наріман Мемедемінов, який 21 вересня звільнився з російської колонії, не відкидає, що після повернення до окупованого Криму знову висвітлюватиме судові процеси над кримськими татарами.

21 вересня засуджений до двох з половиною років громадянський журналіст і медіакоординатор руху “Кримська солідарність” Наріман Мемедемінов відбув термін і вийшов на свободу.

12 серпня Багаєвський районний суд Ростовської області Росії відмовив у клопотанні захисту про умовно-дострокове звільнення засудженого громадянського журналіста, блогера і медіакоординатора громадського руху “Кримська солідарність” Нарімана Мемедемінова. 

На початку червня Нарімана Мемедемінова етапували до колонії-поселення в Ростовській області. 

Адвокат Мемедемінова подав до Кіровського районного суду російського Ростова-на-Дону заяву про умовно-дострокове звільнення

14 травня 2020 року Військовий апеляційний суд у Московській області залишив чинним вирок Наріману Мемедемінову за звинуваченням у “публічних закликах до терористичної діяльності”. На засіданні суду сам журналіст закликав своїх колег продовжувати висвітлювати переслідування в анексованому Криму.

2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону засудив до двох з половиною років журналіста, блогера з Криму Нарімана Мемедемінова, якого звинуватили в публічних закликах до тероризму. 

1 жовтня 2019 року Мемедемінов виступив з останнім словом, де назвав “шаблонним” судочинство і право в Росії, а також закликав журналістів продовжувати роботу з інформування про ситуацію в Криму і судові процеси над жителями півострова.

До арешту Мемедемінов співпрацював з низкою українських ЗМІ, зокрема з Крим.Реалії.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!