ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд у Росії відхилив апеляцію на вирок Мемедемінову

14.05.2020, 15:42
Фото – фейсбук Кримська солідарність
Фото – фейсбук Кримська солідарність

14 травня Військовий апеляційний суд у Московській області залишив чинним вирок кримському громадянському журналісту Наріману Мемедемінову за звинуваченням у “публічних закликах до терористичної діяльності”. Про це Крим.Реалії повідомив адвокат Едем Семедляєв.

На засіданні суду сам Мемедемінов закликав своїх колег продовжувати висвітлювати переслідування в анексованому Криму.

“Шановна журналістська спільното, професійні журналісти, блогери, громадянські журналісти. Я хочу висловити вам величезну подяку за все те, що ми робили протягом усього часу, поки тривала так звана кримінальна справа щодо мене, а за фактом – переслідування. У мене немає інформації, але я впевнений, що ви продовжуєте роботу в цьому напрямі й розповідаєте про те, що відбувається в Криму, що відбувається з незалежними журналістами після того, як туди прийшов російський закон. Усе, що ви робите, – це дуже правильно. Тому, ще раз повторюся, величезне спасибі вам за це. Прошу вас і далі приділяти увагу переслідуваннм за релігійною, національною та професійною ознаками на території Криму. Сподіваюся скоро зустрітися з вами безпосередньо, а не через ґрати”, – сказав Наріман Мемедемінов.

Перед тим як суд пішов до нарадчої кімнати, блогер також сказав, що не має ілюзій щодо рішення.

Як повідомляв ІМІ, 2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону засудив до двох з половиною років журналіста, блогера з Криму Нарімана Мемедемінова, якого звинуватили в публічних закликах до тероризму. 

1 жовтня 2019 року Мемедемінов виступив з останнім словом, де назвав “шаблонним” судочинство і право в Росії, а також закликав журналістів продовжувати роботу з інформування про ситуацію в Криму і судові процеси над жителями півострова.

27 вересня 2019 року російський прокурор Олексій Айдінов попросив призначити шість років колонії загального режиму для громадянського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова, якого звинувачують у публічних закликах до тероризму. 

22 березня 2018 року співробітники силових відомств Росії затримали та помістили в ізолятор тимчасового тримання в Сімферополі кримського громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова. 23 березня суд заарештував Мемедемінова.

Затриманому висунуто звинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (“Публічні заклики до ведення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет”).

Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (“Незаконне позбавлення волі або викрадення людини”), ч. 2 ст. 162 (“Порушення недоторканності житла”) Кримінального кодексу України.

У звіті за 2019 рік Комітету захисту журналістів ідеться, що понад половину журналістів, утримуваних у місцях несвободи в Росії, було затримано в окупованому Криму.

Liked the article?
Help us be even more cool!