ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіарух закликає Кабмін і Раду до консультацій з НСТУ щодо урізання бюджету

30.03.2020, 13:24
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

Рух "Медіа за усвідомлений вибір" закликає Кабінет Міністрів та Верховну Раду провести консультації з наглядовою радою та менеджментом Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) для визначення рівня видатків на 2020 рік, які забезпечать можливість підтримувати життєдіяльність групи радіостанцій та телеканалів Суспільного для якісного інформування громадян у період надзвичайної ситуації.

Про це йдеться в заяві медіаруху, повідомляє "Детектор медіа".

Уряд має намір переглянути видатки державного бюджету, зокрема суттєво скоротити фінансування НСТУ на суму приблизно 480 млн грн. Окрім того, Суспільне має успадковану від державної телерадіокомпанії України заборгованість у розмірі майже 350 млн.

Учасники Медіаруху усвідомлюють необхідність економії коштів за всіма напрямами видатків державного бюджету, яка спричинена пандемією та надзвичайною ситуацією в країні.

Водночас вони зазначили, що Суспільний мовник, як об'єкт критичної інфраструктури, має бути забезпечений принаймні мінімальними для виживання коштами – на оплату праці, трансляцію каналів радіо та телебачення, коштами на сплату податків, а також коштами на сплату боргу перед "Євроньюз", успадкованого від колишнього державного телебачення.

Таке суттєве зменшення фінансування призведе до повного зупинення роботи холдингу, а це два національні телеканали ("UA:Перший" та "UA:Культура"), три національні радіоканали (Українське радіо, "Промінь" та "Культура"), обласні канали та діджитал-платформи.

"Ми наголошуємо, що через настільки радикальне скорочення фінансування національного Суспільного мовника, який надає громадянам лише якісну, перевірену та збалансовану інформацію, громадяни можуть опинитися в бульбашці "білого шуму", дезінформації, що сприятиме поширенню панічних настроїв у суспільстві", – йдеться в заяві.

Учасники медіаруху закликають уряд та парламент провести консультації з наглядовою радою та менеджментом ПАТ "НСТУ" для визначення рівня видатків на 2020 рік, які забезпечать можливість підтримувати життєдіяльність групи радіостанцій та телеканалів НСТУ для якісного інформування громадян у період надзвичайної ситуації.

Як повідомляв ІМІ, 27 березня Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) звернулася до уряду з листом, у якому заявила, що зменшення фінансування може призвести до повного зупинення роботи Суспільного мовника. 

Суспільне просить уряд не зменшувати видатків на діяльність телерадіокомпанії та переглянути наміри щодо скорочення видатків на сферу культури.

25 березня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики заявив, що Міністерство фінансів готує зміни до державного бюджету, зокрема урізає фінансування всіх напрямів діяльності Міністерства культури, молоді та спорту. Залишаються лише видатки на утримання, тобто зарплатню.

За даними комітету, Мінфін хоче позбавити фінансування, зокрема, на 750 млн грн Держкіно, на 500 млн грн Український культурний фонд, на 150 млн грн Інститут книги, туризм – на 240 млн грн, на суму понад 500 млн грн програми "зшивання країни", реставраційні роботи із захисту історико-культурної спадщини, програми інформполітики. 

25 березня медійні організації та представники ЗМІ закликали народних депутатів запровадити заходи для підтримки функціонування медіа в умовах введення обмежувальних протиепідемічних заходів через пандемію коронавірусу COVID-19.

28 лютого Суспільний мовник повідомив, що 18 лютого Міністерство юстиції України порушило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (разом це 308 млн грн) на користь акціонерного товариства "Євроньюз".

10 березня Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) звернулася до новообраного уряду з проханням вирішити питання з блокуванням рахунків компанії та затриманням заробітної плати працівникам Суспільного.

Liked the article?
Help us be even more cool!