ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Суспільне заявило про блокування всіх рахунків

28.02.2020, 09:55
Фото – фейсбук Суспільне
Фото – фейсбук Суспільне

На кошти Національної суспільної телерадіокомпанії України накладено арешт через борг на користь “Євроньюз”. Про повідомляється на сторінці Суспільного мовника у фейсбуку.

Арешт на рахунки НСТУ накладено постановами відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 18 лютого 2020 року та від 20 лютого 2020 року №61321781.

Як повідомляє НСТУ, 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства “Євроньюз”. Також НСТУ має сплатити додатково на користь “Євроньюз” 1,6 млн євро виконавчого збору.

За даними компанії, співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з “Євроньюз” розпочалася 2010 року, ще до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету було припинено виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії “Євроньюз”, що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес.

Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність.

"Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема запуск нової Суспільної студії в ефірі телеканалу "UA:Перший", – ідеться в повідомленні.

Як зазначають в НСТУ, найближчим часом арешт також призведе до повного зупинення діяльності телерадіокомпанії, адже заблоковано можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника ("UA:Перший", "UA:Культура"), усіх регіональних каналів Суспільного, діджитал-платформ та трьох каналів радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь та UA: Радіо Культура).

Суспільний мовник зазначає, що вже тиждень звертається по допомогу до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів, Міністерства культури, молоді та спорту й Міністерства юстиції, проте не отримує відповіді та потрібної з боку держави підтримки.

“Ми усвідомлюємо, що навіть при наближенні видатків за бюджетною програмою, котра передбачена цьогоріч для телерадіокомпанії, усі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків Суспільного мовника до компанії “Євроньюз”. Отож із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік Суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн. Отже, реалізація річного плану діяльності телерадіокомпанії буде неможливою. Суспільне знову перейде в режим виживання, як це й було в попередні роки через колосальне недофінансування, коли мовник міг здійснювати лише базові видатки, без жодних належних вкладень у виробництво нового контенту чи технічне переоснащення”, – заявляє НСТУ.

Суспільний мовник зазначає, що далі звертається до відповідних міністерств задля ініціювання виділення з держбюджету окремих коштів для термінового погашення наявної заборгованості колишньої державної компанії, а також 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково.

Команда Суспільного звертає увагу громадськості на те, що створення незалежної телерадіокомпанії з переданням їй величезних державних боргів – неможливе, а відсутність допомоги з боку державних органів у вирішенні цієї проблеми призведе до повного зупинення суспільного мовлення в Україні.

Liked the article?
Help us be even more cool!