ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НСТУ заявляє, що через зменшення фінансування країна може залишитися без Суспільного мовника

27.03.2020, 10:28
Фото - suspilne.media
Фото - suspilne.media

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) заявляє,  що зменшення фінансування може призвести до повної зупинки роботи Суспільного мовника. Про це йдеться у відкритому листі НСТУ до Кабінету Міністрів, опублікованому на сайті мовника 27 березня.

Суспільне просить уряд не зменшувати видатків на діяльність телерадіокомпанії та переглянути наміри щодо скорочення видатків на сферу культури.

“Ми усвідомлюємо всю складність ситуації, що спричинена пандемією COVID-19, та поділяємо думку Кабінету Міністрів України щодо потреби перегляду видатків бюджету для подолання наслідків коронавірусу.

Однак позбавлення фінансування культури та інформаційної сфери призведе до нових вірусів сучасного суспільства — деградації та дезінформації, що стануть ще складнішими викликами для нашої держави”, - йдеться у листі.

НСТУ повідомило,  що за даними з публічних джерелах уряд планує зменшити й фінансування Суспільного мовника на суму приблизно 480 млн грн.

Тому НСТУ просить Кабінет Міністрів переглянути такі наміри, залишивши відповідним інституціям сфер культури та інформаційної політики щонайменше шанс на виживання у 2020 році.

“Наприклад, бюджет Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2020 році мав би становити 1 млрд 711 млн 516 тис. грн, це на 300 млн менше, ніж передбачено в законі “Про суспільне телебачення та радіомовлення України”. Зменшення бюджету Суспільного ще на майже 480 млн грн, а також сплата телерадіокомпанією державного боргу перед компанією “Євроньюз” у сумі майже 350 млн грн призведуть до зменшення фінансування на 830 млн грн”, - йдеться у листі.

При цьому, звертає увагу компанія, на сьогодні рахунки Суспільного мовника під арештом через борг колишньої державної компанії перед “Євроньюз”. 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного державного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства “Євроньюз”, також 1,6 млн євро виконавчого збору телерадіокомпанія має сплатити додатково.

“Після сплати боргу та зменшення бюджетного фінансування в мовника залишиться лише 881 млн грн. Таких коштів недостатньо для роботи телерадіокомпанії, адже навіть на видатки “виживання” (оплата послуг трансляції, податків та обов’язкових зборів, комунальних платежів і зобов’язань, що існують) потрібно більше”, - йдеться у листі. 

Суспільне наголошує, що зменшення фінансування може призвести до повної зупинки роботи телерадіокомпанії, а це два національні телеканали (UA:Перший та UA:Культура), три національні радіоканали (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура), а також діджитал-платформи та теле- й радіоканали в кожному куточку країни. 

“Унаслідок такого перегляду державного бюджету країна може залишитися без Суспільного мовника. 

Видатки на гуманітарну сферу в державному бюджеті України — це не лише цифри, це години якісного контенту за найвищими журналістськими стандартами, це якісні українські фільми, це розвиток та підтримка спорту й туризму в країні, це підтримка історико-культурної спадщини”, - йдеться у листі.

Як повідомляв ІМІ, 25 березня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики заявив, що Міністерство фінансів готує зміни в державний бюджет, зокрема, урізає фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту. Залишаються лише видатки на утримання – тобто зарплатню.

За даними комітету, Мінфін хоче позбавити фінансування, зокрема, на 750 млн грн Держкіно, на 500 млн грн Український культурний фонд, на 150 млн грн Інститут книги, туризм – на 240 млн грн, на суму понад 500 млн грн програми “зшивання країни”, реставраційні роботи по захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики. 

25 березня медійні організації та представники ЗМІ закликали народних депутатів запровадити заходи для підтримки функціонування медіа в умовах запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів через пандемію коронавірусу COVID-19.

28 лютого Суспільний мовник повідомив, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (разом це 308 млн грн) на користь акціонерного товариства "Євроньюз".

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що відомство разом з Міністерством фінансів передбачать кошти на негайне погашення боргів  НСТУ перед "Євроньюз" із бюджету НСТУ, а потім ініціюють збільшення фінансування Суспільного на цю суму.

6 березня Незалежна медійна рада звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та членів уряду із закликом невідкладно вирішити задавнену проблему з боргом Національної суспільної телерадіокомпанії України перед Euronews SA.

10 березня Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) звернулася до новообраного уряду з проханням вирішити питання з блокуванням рахунків компанії та затриманням заробітної плати працівникам Суспільного.

Liked the article?
Help us be even more cool!