ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ: Forbes використовує некоректну термінологію щодо війни РФ проти України

Американський журнал Forbes використовує некоректну термінологію щодо війни РФ проти України. Зокрема, підконтрольних Кремлю проросійських заколотників називає “сепаратистами”.

Так, 8 серпня на сайті видання було опубліковано матеріал авторстка журналіста Девіда Акса під назвою “Українські сепаратисти створили саморобні ракетні установки й обстріляли ними всю морську піхоту України” (“Ukrainian Separatists Built Crude Rockets—And Deployed Them Opposite The Entire Ukrainian Marine Corps”).

У матеріалі йдеться про саморобні РСЗВ “Чебурашка” і “Снежинка”, створені колаборантами в Донецьку, які зараз нібито використовуються на фронті в районі населеного пункту Урожайне на Донеччині. 

Автор скептично ставиться до виробничих спроможностей так званої “ДНР” і звертає увагу на те, що в місці використання кустарних ракетних установок зараз перебуває російська розвідувальна група “Каскад”, куди зазвичай мобілізуються блогери й російські політики. На думку автора, розроблені в Донецьку РСЗВ покликані створити картинку нібито потужної армії так званої “ДНР”, а не вплинути на ситуацію на фронті.

“П’ять років тому проросійські сепаратисти в Донецькій області східної України створили пару саморобних ракетних установок і з великою помпою представили їх на виставці зброї в Донецьку. 

Тепер щонайменше одна з цих установок на фронті, ймовірно в районі Урожайного на сході Донецької області. Також, мабуть, не є збігом, що на полі бою біля Урожайного перебуває загін з сепаратистської Донецької народної республіки: дивнувата розвідувальна група “Каскад”.

[Урожайне] є напрямком, де росіяни та їхні союзники-сепаратисти зараз не можуть собі дозволити розслаблятися. Саме тому присутність там групи “Каскад” дивує. “Каскад” відомий тим, що бере до себе блогерів, а також російських політиків і їхніх синів, аби ті могли розповідати, що були на війні”, - йдеться у матеріалі Forbes.

Зазначимо, сепаратистами є особи, які виступають за відокремлення певних територій. В Україні не існує проблеми сепаратизму, тому таке вживання термінології є некоректним. Є пособники російських окупантів, які виконують їхні накази і прагнуть поглинання Росією всієї або частини території України. Це стосується також і періоду 2014 - 22 років.

Використання такої термінології зображує війну Росії проти України як внутрішній конфлікт (принаймні до 24.02.22 р.) і це діє на користь російської пропаганди, а також підриває зусилля щодо притягнення Росії до відповідальності за її злочини. 

Також нагадаємо, що на частині окупованої Донеччини з 2014 року знаходиться російська окупаційна адміністрація. 

Крім того, у матеріалі Forbes автор використовує термін “The DPR”, мова йде про незаконне збройне угруповання “ДНР”, не беручи навіть його у лапки.

Нагадаємо, на загарбаних територіях України Росія створила незаконні адміністративні утворення, які не є ані республіками, ані суб’єктами РФ. Юридично і далі існують лише Донецька і Луганська області України та Автономна Республіка Крим, тимчасово окуповані Росією. Абревіатури ЛНР та ДНР краще не використовувати для позначення територій, а вживати, лише коли йдеться про відповідні російські адміністративні структури. 

У разі згадки цих утворень правильно брати їхні назви в лапки, уточнювати характеристикою “так звані”, наприклад ватажки так званої “ДНР”, бойовики так званої “ЛНР”.

Раніше Центр стратегічної комунікації та інформаційної безпеки разом з ІМІ розробили словник термінології щодо подій та явищ російсько-української війни. З англійською версією словника можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, у вересні 2022 року ІМІ писав про те, що низка відомих іноземних медіа використовують некоректну термінологію щодо висвітлення псевдореферендумів, які Росія організувала на тимчасово окупованих нею територіях України. Зокрема, міжнародні медіа навіть не використовують лапок, називаючи фіктивний виборчий процес референдумом або голосуванням. Серед таких – Associated Press, AlJazeera, Reuters. 

Росія провела з 23 до 27 вересня 2022 року псевдореферендуми про приєднання окупованих частин південної та східної України.

У липні 2022 року французьке інформаційне агентство AFP назвало російську армію “українськими сепаратистами”. Міністерство закордонних справ України вказало агенції на неприпустимість вживання такого терміну для позначення російської армії, яка вторглася в Україну.

Liked the article?
Help us be even more cool!