ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Bloomberg звільнило журналістку за "передчасну" новину про визволення Гершковича

06.08.2024, 13:54
Журналіст Wall Street Journal Еван Гершкович. Фото – Roberto Schmidt / AFP

Видання Bloomberg News звільнило журналістку і вжило дисциплінарних заходів проти кількох інших співробітників за порушення ембарго на новини про визволення кількох вʼязнів Росії, зокрема репортера Wall Street Journal Евана Гершковича, повідомляє CNN.

5 серпня головний редактор Bloomberg Джон Міклтвейт розіслав персоналу видання записку, де заявив, що новина від 1 серпня, де повідомлялося про звільнення Гершковича в межах історичного обміну вʼязнями між США й Росією, була опублікована “передчасно”.

Матеріал Bloomberg “міг поставити під загрозу обмін, що звільнив їх. Попри те що наша новина, на щастя, нічого не змінила, це було відверте порушення редакційних стандартів, які заробили цьому виданню таку довіру в усьому світі”, – пише Міклтвейт у записці, яку переглянули журналісти CNN.

Міклтвейт додав, що редактор Bloomberg з дотримання стандартів провів “повне розслідування”, за результатами якого видання вжило “дисциплінарних заходів щодо низки причетних осіб” і перегляне свій редакційний процес, щоб упевнитися, що “подібні провали не повторяться”.

Обізнане із ситуацією джерело повідомляє, що за результатами розслідування звільнено основну авторку новини – Дженніфер Джейкобс, репортерку з Білого дому.

“Готуючи новину про звільнення Евана, я працювала разом з моїми редакторами, щоб дотриматися редакційних стандартів і вказівок. Жоден мій вчинок не був навмисним порушенням ембарго від адміністрації президента або загрозою для будь-якого учасника обміну”, – заявила Джейкобс у соцмережі Х.

“Репортери не вирішують, коли й під яким заголовком публікується матеріал. Цей ланцюжок подій міг статися з будь-яким журналістом, якому доручили висвітлити новину. Саме тому в редакційному процесі існує система стримування й противаг”, – додала журналістка.

Новину було опубліковано о 7:41 ранку, коли вʼязні ще подорожували літаком з Москви до Анкари, де мав відбутися обмін. Як повідомляє The Guardian, матеріал обурив низку інших видань, зокрема Wall Street Journal, які дотримувались ембарго до завершення обміну й безпечного звільнення вʼязнів з-під російської варти.

Джерело CNN стверджує, що після публікації новини Bloomberg зателефонували з Білого дому й попросили видалити матеріал, адже Гершкович і решта вʼязнів ще не були звільнені. У Bloomberg відмовилися видаляти новину, що нібито спричинило незадоволення Білого дому.

О 8:59 новину було відредаговано й уточнено, що громадяни США ще не на волі.

Міклтвейт зазначає, що особисто надіслав листи з вибаченнями кожному з вʼязнів і що “негайно” перепросив головну редакторку Wall Street Journal Емму Такер.

“Річ не в порушенні ембарго. У новині повідомлялося, що Евана звільнено, хоча насправді на той момент він ще не був на волі. Ми раді, що Bloomberg виправило текст”, – повідомив CNN речник Wall Street Journal.

Речник Bloomberg не коментував звільнення Джейкобс чи дисциплінарні заходи проти інших співробітників. Як зазначає The Guardian, речник також відмовився відповідати на їхні запитання про розслідування, зокрема називати редакторів, які переглядали новину, або стверджувати, чи когось із них теж звільнено.

Як повідомляв ІМІ, 1 серпня відбувся масштабний обмін в’язнями з Росією. Росія, окрім громадян США Алсу Курмашевої, Евана Гершковича та Пола Вілана, звільнила й передала на Захід політиків Іллю Яшина та Володимира Кара-Мурзу, правозахисника Олега Орлова, політичних активістів, соратників загиблого за ґратами російського опозиціонера Олексія Навального – Лілію Чанишеву, Ксенію Фадєєву, Вадима Останіна та інших людей.

Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!