ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Бігус заявив, що не знає, як верифікувати інформацію про замовника стеження за редакцією

Денис Бігус, фото – Українська правда

Команда Bihus.Info поки не знає, як верифікувати інформацію про замовника стеження за ними, яку вони отримали з різних джерел.

Про це Денис Бігус розповів в інтерв'ю УП.

"Я поки що не придумав, яким чином можу верифікувати те, що мені розказують. У цій історії не можу уявити, як мені переконатися напевно, що це була людина А чи людина Б. Я можу лише оцінювати, що це Офіс (президента. – Ред.), за сукупністю якихось розповідей, які всі зрештою до цього зводяться. Але я чесно сказав у нашому фільмі, що доказів у мене немає. І навряд чи вони з'являться", – сказав Бігус.

Він також розповів, що близько п'яти років тому їхню редакцію намагалися прослуховувати. Втім, конкретних прізвищ та посад журналіст не назвав.

"Знаєте, така специфічна професія конекторів між політиками, піарниками, ця вся хера-бора – і рочків десь п'ять тому вони намагалися комусь напарити за гроші прослушку з нашої редакції за якийсь період. Не знайшлося дурних купувати. Тому ми не знаємо, за який саме період записів ішлося", – зазначив розслідувач.

З чого все почалося

16 січня 2024 року керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав заяву щодо оприлюднення в мережі провокативного відео, яке 16 січня на своєму ютуб-каналі оприлюднив сайт "Народна правда", про вживання його співробітниками заборонених речовин та заявив про незаконне спостереження і прослуховування. Також він повідомив про кадрові зміни.

Співробітників Bihus.Info прослуховували кілька місяців, заявив у другому відеозверненні Денис Бігус. За його словами, про це свідчить оприлюднене аудіо телефонних розмов. Між цими розмовами минув час.

17 січня 2024 року СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного прослуховування та відеознімання співробітників Bihus.Info й приїхала з обшуком до заміського комплексу, де велося незаконне знімання членів команди. Вони вилучили жорсткі диски із записами камер відеоспостереження. 18 січня 2024 року стало відомо, що Головне управління Нацполіції в Київській області розпочало досудове розслідування за фактом порушення недоторканності приватного життя за заявою журналістки проєкту Bihus.Info Марії Землянської. Національна поліція розслідує чотири провадження щодо стеження за журналістами Bihus.Info. 

Після власного розслідування команди Денис Бігус повідомив, що до операції зі стеження за командою Bihus.info було залучено щонайменше 30 людей. У номерах, де поселилися співробітники журналістського проєкту, більшість яких – жінки, були встановлені камери відеоспостереження. Також виконавці "операції" несанкціоновано стежили за іншими гостями готелю.

У відповідь СБУ заявила, що розслідує кримінальні провадження про наркозлочинність і про незаконне використання засобів стеження. "За наявною в СБУ оперативною інформацією, серед клієнтів дилерів, через яких наркотичні речовини постачались іншим громадянам, виявилися також, на жаль, окремі співробітники Bihus.Info", – зазначила спецслужба.

13 лютого стало відомо, що Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу України – вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків, вчинений службовою особою з використанням свого службового становища.

Liked the article?
Help us be even more cool!