ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Amnesty International закликає США зняти всі обвинувачення з Ассанжа

21.02.2020, 16:40
Фото – Peter Nicholls / File Photo / Reuters
Фото – Peter Nicholls / File Photo / Reuters

Amnesty International закликає владу США зняти всі звинувачення, пов’язані зі шпигунством, висунуті Джуліану Ассанжу в межах запиту США про екстрадицію, щоб забезпечити його негайне звільнення. 

Про це йдеться в заяві Amnesty International напередодні слухань щодо екстрадиції Ассанжа, призначених на 24 лютого.

У разі якщо звинувачення не буде знято, владі Великобританії слід ужити всіх можливих заходів для того, щоб не допустити екстрадиції Джуліана Ассанжа до США, де існує реальна загроза порушення його прав.

“Безперервне переслідування Джуліана Ассанжа владою США за оприлюднення розсекречених документів, зокрема про можливі військові злочини американських військових, – не що інше, як справжнісінький наступ на право на свободу вираження думок”, – вважає Массімо Моратті, заступник директора Amnesty International у Європі.

“Потенційний негативний вплив такого переслідування на журналістів/-ок та інших осіб, які з надійних джерел публікують інформацію, що викриває протиправні дії офіційних осіб, може серйозно позначитися на праві людей знати, до чого причетна влада. Із Ассанжа слід зняти всі звинувачення за подібні дії”, – зазначив Массімо Моратті.

Організація дійшла висновку, що Джуліана Ассанжа звинуватили через публікацію розсекречених документів під час його роботи у Wikileaks. Такі дії, по суті, не мають бути покарані, оскільки не виходять за межі повсякденної діяльності журналіста, що працює над розслідуваннями.

“Усі звинувачення, що слугували підставою для запиту США про екстрадицію, слід зняти, що дозволить негайно звільнити Джуліана Ассанжа. Якщо звинувачення не будуть зняті, на владу Великобританії лягає явне й недвозначне зобов’язання не висилати журналіста до США, де його права можуть бути порушені”, – переконаний Массімо Моратті.

“У США Джуліана Ассанжа можуть позбавити волі на умовах, які можна прирівняти до тортур і жорстокого поводження, зокрема помістити в тривале одиночне ув’язнення. Загроза несправедливого судового розгляду має цілком реальний характер, враховуючи цілеспрямовану публічну кампанію проти журналіста, розв’язану на найвищому рівні влади, через яку його право на презумпцію невинуватості виявилося серйозно підірваним”, – додав він.

Як повідомляв ІМІ, 25 листопада 2019 року понад 60 лікарів у листі до міністра внутрішніх справ Великобританії Пріті Пател написали, що життя ув’язненого засновника порталу WikiLeaks Джуліана Ассанжа перебуває в небезпеці і він потребує термінової медичної та психологічної допомоги. 

19 листопада 2019 року прокуратура Швеції припинила розслідування за звинуваченням у зґвалтуванні засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

11 квітня 2019 року Джуліана Ассанжа було заарештовано після семи років, проведених у посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він відбуває термін у 50 тижнів у британській в'язниці Бельмарш за порушення умов звільнення під заставу. 

США домагаються екстрадиції з Британії Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з ексаналітиком армії рядовим Челсі Меннінг у доступі до секретної інформації.

Британський суд призначив на 25 лютого 2020 року повне слухання в справі екстрадиції засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа до США.

Ассанж отримав широку увагу громадськості за публікацію у WikiLeaks секретних матеріалів про участь США у війнах в Афганістані та Іраку. Джуліан Ассанж надіслав Al Jazeera, The Guardian, Der Spiegel і The New York Times близько 100 тис. секретних документів про перебіг війни в Афганістані. Частина документів стосується розстрілу мирних жителів. Після публікації деяких документів вибухнув міжнародний скандал. Ассанж також заявляв, що в його розпорядженні є ще близько 15 тис. секретних документів Пентагону.

24 грудня 2019 року правозахисна організація “Репортери без кордонів” закликала звільнити засновника порталу WikiLeaks Джуліана Ассанжа з британської в'язниці суворого режиму Белмарш.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!