ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Асcанж потребує термінової госпіталізації - лікарі

25.11.2019, 13:20
Фото - Peter Nicholls/File Photo/Reuters
Фото - Peter Nicholls/File Photo/Reuters

Понад 60 лікарів вважають, що життя ув’язненого засновника порталу WikiLeaks Джуліана Ассанжа перебуває в небезпеці, і він потребує термінової медичної та психологічної допомоги. Про це лікарі попереджають у листі до міністра внутрішніх справ Великобританії Пріті Пател, опублікованому 25 листопада, повідомляє DW.

На думку медиків з восьми країн, Ассанжа необхідно перевести з в'язниці для особливо небезпечних злочинців Белмарш в університетську клініку. Є “реальні побоювання”, що у в'язниці Ассанж “може померти”, йдеться у листі.

“З медичної точки зору, ситуація невідкладна. Не можна гаяти час”, - наголосили лікарі, висловивши сумнів у тому, що стан здоров'я 48-річного Ассанжа дозволить йому брати участь в майбутніх слуханнях за запитом США про його екстрадицію. 

Лікарі зазначають, що у своїй оцінці вони спиралися на свідчення очевидців, присутніх на судових слуханнях 21 жовтня, а також на звіт спецпредставника ООН з розслідування катувань.

Як повідомляв ІМІ, 19 листопада прокуратура Швеції припинила розслідування за звинуваченням у зґвалтуванні засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

11 квітня 2019 року Джуліана Ассанжа було заарештовано після семи років, проведених у посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він відбуває термін у 50 тижнів у британській в'язниці Бельмарш за порушення умов звільнення під заставу. 

США домагаються екстрадиції з Британії Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з ексаналітиком армії рядовим Челсі Меннінг у доступі до секретної інформації.

Британський суд призначив на 25 лютого 2020 року повне слухання у справі екстрадиції засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа до США.

Ассанж отримав широку увагу громадськості за публікацію у WikiLeaks секретних матеріалів про участь США у війнах в Афганістані та Іраку. Джуліан Ассанж надіслав Al Jazeera, The Guardian, Der Spiegel і The New York Times близько 100 тис. секретних документів про перебіг війни в Афганістані. Частина документів стосується розстрілу мирних жителів. Після публікації деяких документів вибухнув міжнародний скандал. Ассанж також заявляв, що в його розпорядженні є ще близько 15 тис. секретних документів Пентагону.

Liked the article?
Help us be even more cool!