ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ зафіксував 30 порушень свободи слова, пов'язаних з карантином

12.06.2020, 13:00

30 порушень свободи слова, пов'язаних з дією карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу, зафіксував Інститут масової інформації з 12 березня 2020 року (з початку карантину в Україні).

Так, наприкінці травня та на початку червня (станом на 12 червня) ІМІ зафіксував п’ять випадків зазначених порушень – у Кривому Розі, Полтаві, Хмельницькому, Одесі та на Київщині. 

Зокрема, це такі порушення:

  • 27 травня низку журналістів, нагадавши про коронавірус, не пустили на засідання сесії Криворізької міської ради. У людях, які не пропустили ЗМІ, журналісти впізнали працівників комунального підприємства "Муніципальна гвардія".
  • 1 червня в селі Гатне (Київська область) охоронці сільської ради фізично обмежували журналістці-фрилансерці Таїсії Кутузовій доступ до приміщення сільради, пояснюючи недопуск “карантином”.
  • 2 червня знімальну групу телеканалу “ІРТ-Полтава” не пустили на засідання погоджувальної ради голів депутатських фракцій Полтавської міської ради. Водночас на засідання погоджувальної ради охорона міськради пропустила журналістку “Полтавського вісника” Олександру Іоффе. 
  • 3 червня журналістів хмельницьких інтернет-видань vsim.ua та “Є”, пояснюючи карантинними обмеженнями, не акредитували для висвітлення робочого візиту Президента України Володимира Зеленського в регіоні. 
  • 5 червня знімальну групу одеського 7 телеканалу не пустили на сесію Авангардівської селищної ради (Одеська область). Журналістка Ксенія Сітінська повідомила, що недопуск аргументували карантинними обмеженнями.

Загалом найбільше порушень зафіксовано в Києві та області (шість), на Дніпропетровщині – п’ять, Херсонщині – чотири, три – на Львівщині, по два випадки – у Чернівецькій області, на Полтавщині, Хмельниччині та Одещині, і по одному випадку – на Донбасі, в Черкасах, Миколаєві та в Запоріжжі.

Нагадаємо, станом на 18 травня ІМІ зафіксував 25 порушень свободи слова, пов'язаних з дією карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу.

Якщо порушили ваші професійні журналістські права – звертайтеся на нашу гарячу лінію за телефоном (050) 447 70 63 та пишіть на електронну адресу [email protected].

Liked the article?
Help us be even more cool!