ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Барометр за жовтень 2009 року

12.11.2009, 01:08
У жовтні в Україні відбулося безпрецедентне за останні кілька років зростання кількості спроб залякування журналістів. В трьох обласних центрах були обстріляні вікна редакцій, в Дніпропетровську - автомобіль директора телекомпанії. В Донецьку і Житомирі журналісти зазнали нападів, в точу чилі з боку міліції. Ці та інші випадки складають досить невтішну картину жовтня 2009 року у галузі дотримання свободи слова в Україні. Зазначимо, що згадані інциденти фактично співпали зі стартом виборчої кампанії, яка може бути дуже непростою для українських мас-медій.

Вбивства та зникнення журналістів – 0

Нові елементи по справах загиблих журналістів- 6

Георгій Гонгадзе


01.10.2009 Валентина Теличенко: Джига має пряме відношення до фальсифікації слідства.

Микола Джига мав пряме відношення до фальсифікації розслідування, а чи був пан Джига причетний до замовлення вбивства Ґонґадзе  повинно встановити слідство.  Про це зазначила адвокат, представник Мирослави Ґонґадзе  Валентина Теличенко, коментуючи заяву народного депутата Юрія Гримчака (фракція НУ-НС) про  причетність регіонала Миколи Джиги до організації вбивства журналіста Ґеоргія Ґонгадзе. Про це повідомляє "Телекритика".

«Микола Джига мав пряме відношення до фальсифікації розслідування, саме він маніпулював висновками українських експертів, виступаючи у Верховній Раді,  переконував парламентарів, а відтак і всіх нас, що знайдене в таращанському лісі обезголовлене тіло не може бути тілом Георгія Ґонґадзе  та представляв  версії вбивства, побудовані на надуманих фактах, які б негативно характеризували  родину Ґонґадзе, друзів та його самого. А чи був пан Джига причетний до  замовлення вбивства повинно встановити слідство», - сказала Валентина.

 Юрій Гримчак про це довідався від своїх джерел у Генпрокуратурі, які повідомили, що про це свідчив генерал Олексій Пукач.

 «Фактично Пукач підтвердив, що був лише одним з виконавців замовного вбивства, в організації якого безпосередню участь брав нинішній народний депутат від  Партії регіонів Джига», - пояснив Гримчак.

«Самооборонець» Гримчак нагадав, що нещодавно за вказівкою Джиги як голови слідчої комісії Верховної Ради з Вишгородської райдержадміністрації вилучили усі  оригінали документів, які «фактично підтверджують факт незаконної оборудки лідера ПР Віктора Януковича з купівлею державної резиденції «Межигір'я».

За словами Гримчака, «якби наша Генеральна прокуратура разом з президентом проявили хоч трохи принциповості та послідовності, то найближчими днями парламент  розглядав би не фальсифіковані звіти, а конкретне подання Генпрокуратури про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного  депутата (Джиги)».

У свою чергу, Джига спростовує цю інформацію. Він повідомив, що доручив юридичним службам підготувати відповідний судовий позов за наклеп. У Генпрокуратурі відмовилися коментувати інформацію «Народної самооборони».

14.10.2009 Народного депутата від НУНС Юрія Гримчака викликають до Генеральної прокуратури у справі про вбивство Георгія Гонгадзе.

14 жовтня Гримчака запрошено до керівника слідчої групи Генеральної прокуратури з розслідування цієї справи Олександра Харченка. Гримчак вважає, що його виклик до ГПУ пов’язаний з його заявою щодо можливої причетності колишнього першого заступника міністра внутрішніх справ - начальника  Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю, а нині нардепа від Партії регіонів Микола Джиги до зникнення Гонгадзе.

«Вважаю, що мій виклик до Генеральної прокуратури зумовлений витоком інформації у справі Олексія Пукача», - сказав Гримчак. Водночас Гримчак висловив своє здивування тим, що ГПУ досі не допитала у цій справі нинішнього народного депутата від Партії регіонів Миколу Джигу.

Як повідомлялося, раніше Гримчак заявив про свідчення Пукача Генеральній прокуратурі, які підтверджують про причетність Джиги до організації вбивства  журналіста Георгія Гонгадзе. Пізніше Гримчак визнав некоректним своє звинувачення Джиги в причетності до організації вбивства Гонгадзе.

29.10.2009
Генеральна Прокуратура України задовольнила вимогу адвоката  Мирослави Гонгадзе Валентини Теличенко про відсторонення від справи адвоката Олексія  Пукача Миколи Лаптієва.Про це повідомив Валентині Теличенко заступник генпрокурора Микола Голомша.

Раніше Генпрокуратура відмовила Теличенко у вимозі замінити адвоката Лаптієва, який захищав в суді одного із вбивць Г.Гонгадзе Олександра Поповича.

Валентина Теличенко повідомила, що не раз наголошувала на необхідності замінити Лаптієва, оскільки його призначення суперечить вимогам  Кримінально- процесуального кодексу України: цей адвокат вже надавав свої послуги особі, яка фігурувала у цій справі і інтереси, якої суперечать інтересам Пукача.

Також пані Теличенко зазначила, що зміна адвоката навряд чи якимсь суттєвим чином вплине на хід слідства.

29.10.2009 Екс-президент Леонід Кучма не боїться свідчень екс-генерала Олексія Пукача в справі про убивство журналіста Георгія Гонгадзе.

"Я вже говорив, я не знаю генерала Пукача і не боюся його свідчень", - заявив Кучма.

"Буду радий, якщо він проллє світло на цю резонансну справу", - додав він.

29.10.2009 До Генеральної прокуратури України з Німеччини надійшли результати фоноскопічної експертизи записів екс-майора Державної служби охорони Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА, нібито зроблених у кабінеті колишнього Президента України Леоніда КУЧМИ.

«Так, ми підтверджуємо, що результати експертизи днями надійшли. Зараз вони знаходяться у керівника слідчої групи ХАРЧЕНКА, (яка розслідує справу про  вбивство журналіста Георгія Гонгадзе – УНІАН), і перекладаються, оскільки надійшли на англійській мові», - сказали у прес-службі Генпрокуратури.

Водночас в Генпрокуратурі поки що не повідомляють, яких висновків дійшли експерти, оскільки переклад даних експертизи ще не завершено. Після того як він буде  зроблений, матеріали будуть проаналізовані й приєднані до справи для проведення подальших слідчих дій.

30.10.2009 Колишній співробітник президентської охорони Микола Мельниченко заявляє, що результати міжнародної фоноскопічної експертизи його записів у справі  про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе підтвердили їхню автентичність.

"Ні в кого немає сумнівів щодо тих висновків, які зробили міжнародні експерти... Вони достовірні. Висновок однозначний, що записи автентичні", - сказав  Мельниченко.

Він повністю вдоволений роботою слідчо-оперативної групи Генеральної прокуратури в справі на чолі із заступником генпрокурора Миколою Голомшею.

Мельниченко додав, що на записах є інформація не тільки про вбивство Гонгадзе, але й інші докази злочинів влади в той період проти українського народу.

Арешти, затримання - 0


Побиття, напади, залякування - 8


01.10.2009 Редакція муніципальної газети Хрещатик піддалася спробі нападу невідомих осіб, які називали себе співробітниками Служби безпеки України, повідомив  голова відділу зовнішніх комунікацій Київського медіа-холдингу Петро Щербина.

Згідно з повідомленням, на прохання журналістів пред'явити будь-які документи, що підтверджують їхні слова, один відрекомендувався як "слідчий СБУ Анатолій Новиков", проте, підтверджуючих документів журналістові видання не показав, а при спробі сфотографувати його прикривав обличчя газетою і погрожував фотографу і журналісту Хрещатика.

 Щербина зазначив що чоловік, який називає себе Анатолієм Новиковим, протягом тижня телефонував за різними телефонами редакції і намагався  з'ясувати у різних працівників редакції чи на місці керівництво газети.

"Ці люди в ультимативній формі вимагали зустрічі з керівництвом газети Хрещатик, а саме: головним редактором, начальником відділу кадрів і головним бухгалтером. Однак не назвали ні причини, ні цілей свого візиту. Тим не менше, не виключе

Liked the article?
Help us be even more cool!