ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Засновника Wikileaks позбавили громадянства Еквадору

28.07.2021, 10:46
Фото – Techly
Фото – Techly

Суд Еквадору позбавив громадянства засновника порталу Wikileaks Джуліана Ассанжа, який зараз перебуває у в'язниці у Великобританії. 

Про це повідомляє Ліга з посиланням на The Guardian.

Система правосуддя Еквадору офіційно повідомила Ассанжа про недійсність його натуралізації у 2018 році, коли на той момент еквадорський президент Ленін Морено намагався дати засновнику Wikileaks дипломатичний статус і вивезти його з посольства в Лондоні.

Влада Еквадору заявила, що в процедурі натуралізації Ассанжа були порушення, серед яких численні невідповідності, різні підписи, а також можлива зміна документів і несплата зборів.

МЗС Еквадору заявило, що суд “діяв незалежно і дотримувався належної правової процедури в справі”.

Адвокат Ассанжа Карлос Поведа з цим не згоден. Він каже, що Ассанжу не дозволили бути присутнім на засіданні, й має намір подавати апеляцію.

Як повідомляв ІМІ, 6 січня Магістратський суд лондонського району Вестмінстер відмовився відпустити засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа під заставу. Ассанж залишиться у в'язниці до розгляду апеляції США в справі про екстрадицію.

4 січня суд у Лондоні відмовив в екстрадиції до США засновника WikiLeaks Ассанжа.

У червні 2020 року Міністерство юстиції США висунуло ще одне звинувачення засновникові платформи WikiLeaks Джуліану Ассанжу: йдеться про змову з хакерами з угруповань штибу Anonymous, внаслідок чого вони отримали доступ до секретних відомостей уряду США.

У березні 2020 року суд Лондона відмовився відпустити під заставу з в'язниці Белмарш засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, незважаючи на заяви адвокатів про загрозу зараження коронавірусом у в’язниці. 

24 лютого 2020 року Лондонський королівський суд Вулвіча розпочав слухання щодо екстрадиції засновника порталу Wikileaks Джуліана Ассанжа до США, де йому загрожує до 175 років позбавлення волі. 

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж був заарештований 11 квітня 2019 року, після семи років, проведених у посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він відбуває термін у 50 тижнів у британській в'язниці за порушення умов звільнення під заставу.

США домагаються екстрадиції Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з ексаналітиком армії, колишнім рядовим Челсі Меннінг щодо доступу до секретної інформації.

У Швеції 2010 року Ассанжа також звинуватили в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні. Однак пізніше прокуратура країни вирішила закрити справу про зґвалтування.

Liked the article?
Help us be even more cool!