ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд у Лондоні відмовився видати США Ассанжа

05.01.2021, 10:00
Фото – Reuters / Simon Dawson
Фото – Reuters / Simon Dawson

Суд у Лондоні відмовив в екстрадиції до США засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа через занепокоєння щодо його психічного здоров'я та ризику самогубства в Сполучених Штатах, повідомляє ВВС.

Окружна суддя Ванесса Барайтцер, яка розглядала справу, вирішила, що США не зможуть завадити Ассанжу скоїти самогубство.

Вона підкреслила, що є докази того, що Ассанж може завдати собі шкоди та має суїцидальні думки. “Загальне враження є таким, що це пригнічена, а часом і зневірена особа, яка боїться за своє майбутнє”, – сказала суддя.

США вимагають екстрадиції 49-річного Ассанжа через публікацію тисяч секретних документів у 2010 та 2011 роках. Сполучені Штати стверджують, що витік інформації порушив закон і поставив під загрозу життя людей. Натомість Ассанж виступає проти екстрадиції, заявляючи, що справа проти нього є політично мотивованою.

Влада США заявила, що рішення британського судді буде оскаржене.

Якщо Ассанжа засудять у США, йому загрожує покарання у вигляді ув'язнення до 175 років, заявили його адвокати. Однак уряд США повідомив, що вирок, найімовірніше, буде від чотирьох до шести років.

Звинувачення Ассанжа американським урядом складається з 18 пунктів, серед яких змова з метою злому американських військових баз даних для отримання конфіденційної секретної інформації щодо військових операцій в Афганістані та Іраку, що була опублікована на вебсайті Wikileaks. Ассанж казав, що ця інформація розкривала зловживання з боку американських військових.

Як повідомляв ІМІ, у червні 2020 року Міністерство юстиції США висунуло ще одне звинувачення засновникові платформи WikiLeaks Джуліану Ассанжу: йдеться про змову з хакерами з угруповань штибу Anonymous, внаслідок чого вони отримали доступ до секретних відомостей уряду США.

У березні 2020 року суд Лондона відмовився відпустити під заставу з в'язниці Белмарш засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, незважаючи на заяви адвокатів про загрозу зараження коронавірусом у в’язниці. 

24 лютого 2020 року Лондонський королівський суд Вулвіча розпочав слухання щодо екстрадиції засновника порталу Wikileaks Джуліана Ассанжа до США, де йому загрожує до 175 років позбавлення волі. 

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж був заарештований 11 квітня 2019 року, після семи років, проведених у посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він відбуває термін у 50 тижнів у британській в'язниці за порушення умов звільнення під заставу.

США домагаються екстрадиції Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з ексаналітиком армії, колишнім рядовим Челсі Меннінг щодо доступу до секретної інформації.

У Швеції 2010 року Ассанжа також звинуватили в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні. Однак пізніше прокуратура країни вирішила закрити справу про зґвалтування проти засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа.

Liked the article?
Help us be even more cool!