ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Представник розвідки: Telegram часто використовується як легалізований даркнет

Месенджер Telegram сьогодні використовується як легалізований даркнет, у якому можна знайти як групи, де продають наркотики, так і групи, де комунікують люди, які хочуть уникнути мобілізації.

Про це в інтерв'ю Центру протидії дезінформації розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

“Звичайно, це стосується ІПСО. Через анонімні Telegram-канали намагаються тиснути й впливати на Україну, на українських громадян. Безумовно, держава не повинна і не може собі дозволити мовчки за цим спостерігати. Я не буду використовувати гучних слів – “заборона” чи інші речі, але унормувати це, деанонімізувати подібні інструменти – безумовно, це потрібно”, – сказав Андрій Юсов.

Він зазначив, що окрім Telegram росіяни активно використовують TikTok для масованого вкиду пропаганди. Водночас, за словами представника української розвідки, адміністрація TikTok іде на контакт із представниками української влади щодо спільного реагування на подібні явища.

“До речі, якщо згадувати Telegram, то такого контакту з цією платформою або немає, або він на вкрай незадовільному рівні”, – додав Юсов.

Ризики Telegram для України

У лютому 2024 року в ГУР визнали, що Telegram становить низку загроз для безпеки України й потрібно шукати варіанти розв'язання цієї проблеми.

27 березня 2024 року керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що Telegram є проблемою для національної безпеки України.

21 березня 2024 року народний депутат Микола Княжицький повідомив, що ініціюватиме законопроєкт про регулювання в Україні Telegram та подібних до нього платформ. І вже 25 березня до Верховної Ради надійшов законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація”.

Представник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Мельниченко повідомив, що сервери месенджера Telegram з високою ймовірністю розміщені в більшості на території Росії. 

Про те, як телеграм-канали, які входять до 100 найпопулярніших українського сегмента, поширюють фейки та маніпулюють на темі мобілізації, читайте в дослідженні ІМІ.

24 квітня 2024 року засновник Telegram Павло Дуров, повідомив, що отримав офіційні листи від компанії Apple з вимогою заблокувати новинні та пропагандистські канали для користувачів з українськими SIM-картками. 

Головне управління розвідки Міноборони України заявило, що керівництво платформи Telegram заблокувало 28 квітня низку українських офіційних ботів, які протидіяли військовій агресії Росії проти України, зокрема Головний бот розвідки. Згодом боти відновили роботу.

30 квітня 2024 року голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк заявила, що державі слід припинити офіційну комунікацію в Telegram.

Liked the article?
Help us be even more cool!