В РФ відрахували з вишу студента з України через пости в соцмережах
Громадянина України, студента шостого курсу факультету фундаментальної медицини Московського державного університету Сергія Гулька, якого неодноразово затримували за пости в соцмережах, відрахували з вишу, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на російський пропагандистський сайт “РИА Новости”.
У пресслужбі факультету заявили, що претензій до академічної успішності Гулька не було, а наказ про відрахування підписано “з урахуванням виявлених правопорушень та призначених адміністративних покарань”. Представники факультету додали, що студент навчався в МДУ як іноземний громадянин на платній основі.
У квітні 2024 року Сергія Гулька тричі поспіль відправляли під арешт. Уперше його затримали 3 квітня та засудили до 10 діб за статтею про непокору поліцейським. На виході зі спецприймальника Гулька затримали вдруге та заарештували ще на 12 діб за статтею про демонстрацію екстремістської символіки. Як писала “Медіазона”, приводом стали слова “Слава Україні!” в профілі Гулька в російській соцмережі “ВКонтакте”.
Увечері 25 квітня студент мав вийти на волю, але його затримали та відвезли до відділку поліції, а наступного дня суд наказав Гульку покинути Росію впродовж трьох діб. Після цього на тому ж засіданні студента відправили під арешт на 12 діб за статтями про підбурювання до ненависті або ворожнечі та демонстрацію екстремістської символіки. Суд не взяв до уваги аргументів адвоката, що в разі арешту Гулько не зможе виконати припис про виїзд із РФ.
Підставою для чергового арешту стали повідомлення Гулька в інстаграмі. Як зазначало видання SotaVision, під час засідання суддя стверджувала, що в інстаграмі Гулько “закликав бомбардувати Москву”. Сам студент розповів, що писав пости, за які його відправили під арешт, ще в перші місяці війни. У суді Гулько також пояснив, що розмістив повідомлення в емоційному стані: “Бомбили моє місто, бомбили мою країну, і внаслідок цього вмирали близькі мені люди”.
8 травня студента знову затримали після третього арешту на виході зі спецприймальника та перевели до центру тимчасового тримання іноземців. Там він перебуватиме до депортації з Росії.
Як повідомляв ІМІ, окупаційний Кіровський районний суд Криму арештував на п’ять діб та оштрафував на 35 тисяч рублів (близько 15 тис. гривень) жительку міста Старий Крим, звинувативши в “публічній демонстрації нацистської символіки та дискредитації збройних сил Росії”.
Окупаційний Ленінський районний суд Севастополя оштрафував жителя міста за коментар у соцмережі про знищення флагмана Чорноморського флоту, крейсера “Москва”. Коментар чоловік залишив в одній із груп російської соціальної мережі “ВКонтакте” у квітні 2022 року.
За даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 29 лютого 2024 року в окупованому Криму зафіксовано 699 випадків надходження матеріалів, складених за статтею про “дискредитацію російської армії”.
Help us be even more cool!